22 niedziela zwykła 30 sierpnia 2009r

Zmarł śp. Antoni Ejsmont z ul. Patriotów. O jego wieczne szczęście odmówmy: Zdrowaś Maryjo…
1.    
We wtorek, 1 września, w liturgiczne wspomnienie św. Bronisławy rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie zajęć szkolnych dla dzieci, rodziców, nauczycieli o godz. 7.45. Będzie ona połączona z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Możliwość spowiedzi św. w poniedziałek od godz. 17.00 a tych, którzy nie zdążą zapraszamy w piątek – również od godz. 17.00. Tego dnia również upływa 70. Rocznica wybuchu II Wojny Światowej. We Mszy św. wieczornej zaniesiemy nasze prośby o wieczne zbawienie tych, którzy zginęli w wyniku działań wojennych, prosząc jednocześnie Boga, aby nigdy już nie było wojny.
2.       W środę zapraszamy na wieczorną Mszę św. połączoną z nowenną do Matki Bożej Dobrej Rady i Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
3.       W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień wdzięczności za kapłaństwo Chrystusowe i miłości wobec do Najświętszego Sakramentu. Modlimy się o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
4.       W tym tygodniu przypada również Pierwszy piątek miesiąca, Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Wszystkich bardzo zachęcamy do przystąpienia do Spowiedzi św., aby pojednani z Bogiem i Kościołem podejmować swoje obowiązki stanu i w ten sposób umocnieni pokarmem z nieba z miłością służyć Bogu.
5.       W każdy I piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą będą prowadziły rodziny z Kościoła Domowego – dekanat aniński. Adoracja potrwa do godz. 20.00.
6.       W najbliższą sobotę przeżywamy pierwszą sobotę miesiąca. W tym dniu oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi, składając nasze wynagrodzenie przez modlitwę i dobre uczynki. W tym dniu księża udadzą się z Komunią świętą do chorych. Wieczorem po Mszy świętej w intencji ofiarodawców na budowę naszego kościoła i o Boże błogosławieństwo we wszelkich pracach za przyczyną Matki Bożej Dobrej Rady - wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do godz. 2000. O godz. 19.00 katecheza przed chrztem dla rodziców dziecka i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie uczestniczyć będą w Sakramencie.
7.       Za tydzień także pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo i błogosławieństwo eucharystyczne. O godz. 17.00 spotkanie dla Kółek Żywego Różańca. O godz. 11.30, podczas pierwszej po wakacjach Mszy św. dla rodzin z dziećmi złożymy w darze ołtarza ubiegłoroczny trud uczestnictwa w spotkaniach liturgicznych. W związku z tym prosimy wszystkie dzieci, aby w tym dniu przyniosły na Mszę św. swoje „Pawełki”, które oddamy Panu Jezusowi. W nowym roku duszpasterskim nasze dzieci (wiek przedszkolny i podstawówka) otrzymają Albumy kolekcjonerskie z Janem Pawłem II. Jest to interesująca, kolorowa i przystępna forma zachęcająca dzieci do udziału w nabożeństwach. Dzieci przez cały rok będą kolekcjonowały naklejki związane z poszczególnymi spotkaniami w kościele. Już dziś prosimy rodziców o zgłaszanie swoich dzieci w zakrystii, ponieważ musimy zamówić odpowiednią ilość albumów. Albumy są darem Parafii.
8.       W najbliższym czasie planujemy zorganizowanie przy Parafii placówki edukacyjnej dla dzieci i młodzieży oferującej indywidualne lekcje z różnych przedmiotów takich jak język angielski, język niemiecki, matematyka czy fizyka. Nie jest to inicjatywa zupełnie nowa, jest to rozwinięcie działalności prowadzonej z powodzeniem już w ubiegłym roku szkolnym przez p. Bartłomieja Wesołowskiego (były to zajęcia z języka angielskiego). Jest to oferta bardzo interesująca, a tok prowadzonych zajęć odpowiada indywidualnym zajęciom tzw. „prywatnym”, które znacząco pogłębiają wiedzę z danego przedmiotu, pomagają w bieżącym opanowaniu materiału szkolnego oraz efektywnie przygotowują do zdania egzaminów na kolejnych poziomach edukacyjnych. Szczegółowych informacji można zasięgnąć pod numerem telefonu, który podany jest na tablicach ogłoszeń, „Dobrych Radach” lub bezpośrednio u p. Wesołowskiego. (pod numerem telefonu 0 503401533)
9.       Legion Maryi organizuje 12 września pielgrzymkę do Częstochowy połączoną z nawiedzeniem Sanktuarium w Gidlach. Koszt 45 zł, Wyjazd o godz. 5.15. Wpłaty w kiosku. Ilość miejsc ograniczona.
10.    Za dwa tygodnie w niedzielę 13 września przeżywamy uroczystości odpustowe w naszym diecezjalnym sanktuarium maryjnym Matki Bożej Loretańskiej w Loretto k/ Wyszkowa. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. abp. Edward Nowak z Rzymu. Każdego roku do tego sanktuarium przybywa bardzo wielu pielgrzymów. W tym roku do tej wspólnoty chce dołączyć także nasza parafia. Planujemy wyjazd autokarem do Kamieńczyka, a następnie pieszo przejdziemy etap ok. 8 km. Zapraszamy wszystkich naszych parafian, którzy noszą w swoim sercu różne intencje, dziękczynienia, trudne sprawy, aby powierzyli je Maryi podejmując pielgrzymi wysiłek. Zapisy już dziś w zakrystii (chcemy zorientować się ilu będzie chętnych). Koszt ok. 20-30 zł.
11.    Od września rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla roczników 1993 (idących do I klasy ponadgimnazjalnej) i 1994 (idących do III klasy gimnazjalnej) oraz starszych. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 20 września po Mszy św. wieczornej. Zapisy prowadzimy od dzisiaj w zakrystii.
12.    Przypominamy o odbieraniu prasy katolickiej, zachęcamy do jej czytania.
13.    Proponujemy też pielgrzymkę do Rzymu i San Giovanni Rotondo. 600 zł i 380 EURO – 25.IX.-6.X.2009 (12 dni)
14.    Mamy wolne intencje Mszy św w październiku, listopadzie, zachęcamy do zamawiania w różnych potrzebach.
15.    Składamy serdeczne podziękowania za ofiary do puszki, złożone w minioną niedzielę a przeznaczone na kaplicę w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Zebraliśmy 1930 zł. „Bóg zapłać” za wszelkie wsparcie budowy naszego kościoła jak również za wszystkie modlitwy w tej intencji.
 
 
Zapowiedzi: Rafał Paweł Grążka, kawaler z par. tut. i Monika Turek, panna z par. M.B. Częstochowskiej w Józefowie (zap. II); Marcin Dziwiszek, kawaler z par. M.B. Królowej Polski w Otwocku - Kresach i Magdalena Giecko, panna z par. tut. (zap. II); Marcin Michał Markowski, kawaler z par. M.B. Królowej Polski w Aninie i Aneta Gawryszewska, panna z par. tut. (zap I.).

Drukuj