21 niedziela zwykła 23 sierpnia 2009r.

 1. Dziś 21. niedziela zwykła; w związku z ogólnopolską pielgrzymką energetyków, elektryków i elektroników na Jasną Górę, ks. Proboszcz, który jest kapelanem energetyków mazowieckich pielgrzymuje do naszej Pani modląc się i zanosząc sprawy Parafii i całej branży energetycznej.

   
 2. W Diecezji - w Mrozach DOŻYNKI. U nas wóz drabiniasty. Podziękowania dla inicjatorów i wykonawców dzieła. Zaproszenie.

   
 3. W środę zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 1800 połączoną z Nowenną do Matki Bożej Dobrej Rady i Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa do godz. 20.00

   
 4. Zapraszamy dzieci, uczestników tegorocznych, parafialnych, nadmorskich kolonii wraz z rodzicami na Mszę św. i spotkanie powyjazdowe, wspólne oglądanie zdjęć, pamiątek z wyjazdu i ognisko – sobota, 29 sierpnia godz.18.00.

   
 5. Wakacje powoli dobiegają końca – ostatni tydzień; niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Już dziś zwracamy się z prośbą i zaproszeniem do rodziców i dzieci, żeby w ten nowy rok obowiązków szkolnych wejść dobrze przygotowanym także od strony duchowej. Spowiedź w niedzielę podczas każdej Mszy św. i w poniedziałek od godz. 17.00. Msza św. na rozpoczęcie katechezy i zajęć szkolnych – wtorek, 01 września godz. 7.45. Szczególnie serdecznie zapraszamy uczniów, którzy rozpoczynają swoją edukację. Dla nich poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

   
 6. Msza św. imieninowa w intencji sierpniowych solenizantów zostanie odprawiona 30 sierpnia o godz. 1000. Zgłaszajmy do modlitwy naszych bliskich i prośmy dla nich o Boże błogosławieństwo.

   
 7. Odbierajmy prasę! Zachęcamy do czytania i interesowania się sprawami Kościoła i wiary.

   
 8. W najbliższym czasie planujemy zorganizowanie placówki edukacyjnej dla dzieci i młodzieży oferującej indywidualne lekcje z różnych przedmiotów takich jak język angielski, język niemiecki, matematyka czy fizyka. Nie jest to inicjatywa zupełnie nowa, jest to rozwinięcie działalności prowadzonej z powodzeniem już w ubiegłym roku szkolnym przez p. Bartłomieja Wesołowskiego (były to zajęcia z języka angielskiego). Jest to oferta bardzo interesująca, a tok prowadzonych zajęć odpowiada indywidualnym zajęciom tzw. „prywatnym”, które znacząco pogłębiają wiedzę z danego przedmiotu, pomagają w bieżącym opanowaniu materiału szkolnego oraz efektywnie przygotowują do zdania egzaminów na kolejnych poziomach edukacyjnych. Rozpoczęcie działalności ww. przedsięwzięcia, we wspomnianej formie, uzależnione jest, między innymi, od ilości zainteresowanych osób. W chwili obecnej szczegółowych informacji można zasięgnąć bezpośrednio u p. Wesołowskiego.

   
Ks. Proboszcz składa serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na budowę kościoła, złożone w minionym tygodniu.

dodatek-
Dziś organizujemy po Mszach świętych zbiórkę pieniędzy na wyposażenie kaplicy w Centrum Zdrowia Dziecka. Potrzebna i niezastąpiona jest obecność Jezusa w życiu cierpiącego dziecka i jego rodziców, dlatego też gdy powstała możliwość dobrego usytuowania kaplicy, Kościół z niej skorzystał dla dobra tych małych pacjentów i wszystkich, którzy im w tym cierpieniu towarzyszą i wspierają. Bardzo dziękujemy za zrozumienie tej akcji i wspaniałomyślne wsparcie finansowe.

Drukuj