18 niedziela zwykła 2 sierpnia 2009r.

1.      Dzisiaj 18 niedziela zwykła. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo eucharystyczne. Z racji 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania Wiary, sakramentalna spowiedź, Komunia święta, modlitwa wg. intencji Ojca Świętego, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

2.      W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji czcicieli Szkaplerza św.

3.      W środę zapraszamy na wieczorną Mszę św. połączoną z nowenną do Matki Bożej Dobrej Rady i Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

4.      W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. Jest to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca sierpnia. Po Mszy św. o godz. 18.00, odprawionej w intencji o nowe powołania do służby zakonnej i kapłańskiej, wystawienie Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo eucharystyczne.

5.      W tym tygodniu obchodzimy również pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi rano przed Mszą świętą i po południu od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i błogosławieństwo eucharystyczne.

6.      Ponawiamy apel o zachowanie wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu.

7.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz naszego biuletynu parafialnego Dobre Rady. Przy stoliku z prasą wyłożone są obrazki z wizerunkiem św. Jana Marii Vianey’a, z modlitwą za kapłanów. Św. Proboszcz z Ars jest patronem kapłanów i przeżywanego obecnie w kościele Roku Kapłaństwa.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy + Czesławę Kuduk z ul. Jałowcowej. Pomódlmy się w jej intencji,