14 niedziela zwykła 5 lipca 2009r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca lipca; dla wielu czas urlopów i wakacji – życzymy, aby posłużył na prawdziwy odpoczynek. Pamiętajmy o codziennej modlitwie, Komunii świętej, niedzielnych Mszach św. Po Mszy św. o godz. 1200 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i błogosławieństwo. O godz. 17.00 spotkanie dla Kół Żywego Różańca.

2. Rodziców dzieci udających się na wypoczynek do Trzęsacza zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzisiaj - 5 lipca - po Mszy św. o godz. 10.00.

3. Msza św. imieninowa w intencji solenizantek i solenizantów lipca – 26 lipca o godz. 1000.

4. Za tydzień w niedzielę przeprowadzimy akcję pomocy powodzianom – zebrane do puszek ofiary przekażemy na pomoc dla tych, co ucierpieli na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

5. Zachęcamy do czytania różnych artykułów religijnych, prasy i książek oraz korzystania z naszego biuletynu parafialnego Dobre Rady.; zapraszamy do naszego kiosku w kruchcie kościoła. Odbierajmy cotygodniowe tytuły „Idziemy” i „Niedziela”, „Nasz Dziennik”.

6. Organizujemy 10- dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 17 do 27 września – ks. Proboszcz zaprasza chętnych na wspólny wyjazd – to już ostatni tydzień na zapisy!

7. Prosimy też zwracać uwagę na odpowiedni czyli godny strój w kościele, godny tego miejsca, świątyni, obecności Boga oraz wyrażający świętowanie człowieka. Prosimy też pamiętać o wyłączaniu telefonów komórkowych; nawet ci, którzy są ciągle pod telefonem mogą ustawić opcje milczący.

Bóg zapłać za wszelką pomoc finansową ofiarowaną na nasze prace związane z kościołem, dzisiaj szczególnie wszystkim comiesięcznym ofiarodawcom. Zostały wykonane na zapleczu konieczne prace hydrauliczne a obecnie chowamy w ziemi kable zasilające kościół i montujemy tablice rozdzielczą w zakrystii.