12 niedziela zwykła 21 czerwca 2009r.

1.      Dzisiaj dwunasta niedziela zwykła, po każdej Mszy św. święcimy kierowców i pojazdy.

2.      Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w codziennych nabożeństwach odprawianych o godz. 17.30 pragniemy wyrazić naszą miłość, podziękować i przeprosić za grzechy nasze i bliźnich. Zapraszamy do uwielbienia Jezusa obecnego wśród nas w Najświętszym Sakramencie.

3.      We środę, 24 czerwca obchodzimy w Kościele uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu o godz. 18.00 odprawiona zostanie Nowenna do Matki Bożej Dobrej Rady i Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00.

4.      Rozpoczęły się wakacje – dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom życzymy prawdziwego wypoczynku, przypominając o obecności na niedzielnych Mszach świętych oraz codziennej modlitwie. Wszystkich, którzy udają się na letni wypoczynek powierzamy opiece Matki Bożej Dobrej Rady, prosząc o dobrą pogodę i bezpieczne przejazdy i powroty.Z racji lata również uwrażliwiamy wszystkich na odpowiedni strój do kościoła, godny tego miejsca.

5.      Rodziców dzieci udających się na wypoczynek do Trzęsacza prosimy o pilne dostarczenie kart kwalifikacyjnych. Spotkanie organizacyjne dla rodziców w niedzielę, 5 lipca po Mszy św. o godz. 10.00. Przypominamy, że za tydzień, 28 czerwca odbędzie się drugie szczepienie dla dzieci przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu, również te, które się nie poddały z powodu infekcji będą mogły zostać zaszczepione pierwszy raz.

6.      Msza św. imieninowa w intencji solenizantek i solenizantów czerwca – odprawiona będzie w ostatnią niedzielę miesiąca – 28 czerwca o godz. 10.00.

7.      Zapraszamy na 10- dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej 0d 17 do 27 września, informacje w zakrystii, a decyzje należy podjąć szybko.

8.      Zachęcamy serdecznie do czytania artykułów religijnych, prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Nasz Dziennik, Różaniec, oraz naszego biuletynu parafialnego Dobre Rady. i książek; można zajrzeć do naszego kiosku parafialnego. Przypominamy o odbieraniu zaprenumerowanej prasy.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na nasze prace w kościele.