Niedziela Zesłania Ducha Świętego 31 maja2009

1.     Dziś Niedziela Pięćdziesiątnicy, bardzo ważna w historii zbawienia i w naszym życiu wiary; wspominamy Zesłanie daru Ducha Świętego na apostołów, początki Kościoła oraz jego posłania do wszystkich ludów. Kończy się dzisiaj okres wielkanocny a jednocześnie Komunii wielkanocnej, zachęcamy, aby nie odkładać Spowiedzi i Komunii św., by nie dokładać kolejnego grzechu przeciwko Bogu i własnemu zbawieniu, rozpoczyna się okres zwykły w liturgii Kościoła.

2.     Dzieciom z racji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy przy znaczącym udziale Apteki przy ul. Patriotów 110 darmową akcję szczepienia proponujemy akcję „ZABAWKA ZA ZABAWKĘ”: Przynieś zabawkę i wymień na inną, sprawiając innym i sobie radość.

3.     Dane nam będzie przeżyć niezwykły koncert grupy ewangelizacyjnej z Afryki - Wybrzeża Kości Słoniowej – modlitwę, prośbę, uwielbienie, dziękczynienie III Osobie Trójcy Świętej – Duchowi Świętemu – Bogu. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną, a po niej na koncert.

4.     Jutro, 1 czerwca, święto N.M.P., Matki Kościoła. Dziękujemy za Jej obecność, pomoc i opiekę. Modlimy się we Mszy św. o godz. 18.00 w intencji czcicieli Szkaplerza Świętego. Organizatorów ołtarzy na Boże Ciało zapraszamy na jutro na godz. 19.00 na omówienie propozycji i spraw związanych z procesją.

5.     W środę na godz. 18.00 zapraszamy do udziału w Nowennie ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady, naszej przemożnej Patronki. Przynośmy nasze intencje do modlitwy, składając je przed Mszą św. w zakrystii. Po Mszy św. godzinna adoracja Najśw. Sakramentu, prowadzona przez Wspólnotę Intronizacji Chrystusa Króla Wszechświata.

6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca czerwca; o godz. 18.00 modlić się będziemy o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne z naszej społeczności.

7.     Mamy również pierwszy piątek miesiąca; spowiedź św. od 7.00 rano i od 17.00 po południu. Do spowiedzi zobowiązujemy dzieci klas IV, V i VI Szkoły Podstawowej oraz uczniów Gimnazjum. Prosimy o wpisy do „Pawełków”. W/w zapraszamy do udziału we Mszy św. w dniu 7 czerwca o godz. 11.30. Będzie to nasze pierwsze wspólne podziękowanie za mijający rok szkolny a jednocześnie uczczenie Jezusa Eucharystycznego niejako w przededniu Bożego Ciała.

8.     Pierwsza sobota czerwca to zawsze dzień Matki Bożej; z Nią i przez Nią wielbimy Boga wynagradzając za grzechy; od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z komunią świętą, wieczorna Msza św. odprawiona będzie w intencji wszystkich ofiarodawców i o błogosławieństwo Boże w pracach w kościele; po MSZY św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00.

9.     Za tydzień, 7 czerwca uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zarazem pierwsza niedziela miesiąca

10.  Rozpoczyna się czerwiec - zachęcamy do udziału w codziennych nabożeństwach ze śpiewem litanii
        do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą św. o godz. 1730

11.  Legion Maryi organizuje dwudniową pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych na Pomorzu (w tym
        zwiedzanie Gdańska). Pielgrzymka planowana jest na pt – sob, 19-20 czerwca. Koszt to 150 zł. Można
        się zapisywać w zakrystii. Wyjazd odbędzie się, jeśli zbierzemy odpowiednią ilość osób.

12.  Mamy już komplet dzieci pragnących pojechać na letni wypoczynek do Trzęsacza nad morzem w
       terminie od 12- 22 lipca. Rodziców prosimy o potwierdzenie zainteresowania wpłatą zaliczki do końca
       miesiąca maja i pobraniem karty kwalifikacyjnej.

13.  Zachęcamy także do czytania prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Nasz Dziennik, Różaniec, oraz
       naszego biuletynu parafialnego Dobre Rady.

Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie na budowę kościoła, w tym na „Posadzkę”. Za udział w festynie, wszystkim ofiarodawcom różnych rzeczy, za cegiełki na budowę, tym, którzy się natrudzili przy organizacji i przebiegu. Dziękujemy wszystkim członkom Kół Różańcowych za kwiaty do ołtarza i p. Zofii Zagórskiej za ułożenie.