Wniebowstąpienie Pańskie 24 maja 2009r.

1.       Dzisiaj Kościół obchodzi w liturgii Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, na którego powtórne przyjście oczekuje. Jan Paweł II przypominał nam: „W służbie Królestwu nie ma czasu, aby oddawać się bezczynności”. Uroczystość ta wzywa każdego z nas do większej gorliwości w głoszeniu Ewangelii.
Msza Św. o godz. 11.30 jest dla dzieci klas trzecich i ich rodziców przeżyciem Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Niech umocni nas wszystkich w miłości do Jezusa Eucharystycznego. W Józefowie o godz. 19.00 dziękczynne nabożeństwo w 21 rocznicę poświęcenia Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Instytucie Ojców Szensztackich sprawować będzie J.E.Ks. Abp Henryk Hoser, Pasterz naszej Diecezji. Wielokrotnie korzystaliśmy z pomocy Ojców, za co z serca im dziękujemy, również dzisiaj jest z nami O.Romuald – Bóg zapłać. Serdecznie zapraszamy do udziału w Dniu Miedzeszyna, w naszym festynie od godz. 12 do 20.00. Przypominamy, iż w najbliższą niedzielę kończy się okres wielkanocny. Każdy katolik zobowiązany jest do przyjęcia w tym czasie Komunii wielkanocnej. Prosimy przypomnieć o tym naszym najbliższym, którzy zaniedbali udział w sakramentach w tym szczególnym dla Kościoła czasie.
2.       Wszystkie mamy serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Majowe we wtorek, 26 maja o godz. 17.30, pragniemy w szczególny sposób uczcić najlepszą z matek, Maryję a jednocześnie oddać hołd wszystkim Matkom. Zachęcamy do udziału w codziennych nabożeństwach majowych przed Mszą św. o godz. 1730
  1. Ks. Proboszcz, któremu minęło 20 lat od przyjęcia święceń kapłańskich, składa podziękowanie za życzenia i modlitwę i wszystkich, którzy o nim pamiętali ogarnia modlitwą w Nowennie ku czci Matki Bożej Dobrej Rady i Nieustającej Pomocy w najbliższą środę o godz. 1800. Możemy też dołączyć swoje intencje.
  2. Organizujemy wraz z Apteką przy ul. Patriotów 110, której właścicielowi jesteśmy wdzięczni za włączenie się w życie naszej społeczności przez m.in. akcję szczepienia dzieci szczepionka przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu. Szczepionka FSME-IMMUN 0,25 ml Junior, firmy Baxter dla dzieci od 1 roku do 16 lat podaje się w 3 dawkach, druga po dwóch tygodniach, trzecia od 5 do 12 miesięcy. Zapisy i informacja w zakrystii. Ilość szczepionek ograniczona. Szukamy jednocześnie lekarza, któryby w niedzielę, 31 maja, poświęcił nieco czasu, by przeprowadzić tę akcję.

5.       Za tydzień, niedziela Zesłania Ducha Świętego, czuwanie przed uroczystością w sobotę do godz. ….. Trwa nowenna – codziennie podczas nabożeństw majowych zanosimy modlitwy o dary Ducha Świętego i Jego zstąpienie na Kościół i świat. Msza św. w intencji majowych solenizantów o godz. 10.00. Zachęcamy do zgłaszania bliskich naszemu sercu. Dzieciom proponujemy akcję „ZABAWKA ZA ZABAWKĘ”: Przynieś zabawkę i wymień na inną, sprawiając innym i sobie radość. Za tydzień 31 maja niezwykłe wydarzenie – można powiedzieć – tego jeszcze tu nie było. Gościć będziemy chórzystów z Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej, którzy modlić się będą z nami we Mszy św. o godz. 18.00 a następnie zaśpiewają dla nas o kolorach Afryki i swojej ojczyźnie, o miłości, pokoju i radości, ale także o sprawach, które bardzo bolą: o wojnie, niesprawiedliwości i beznadziei. Bardzo serdecznie zapraszamy: za tydzień, godz. 18.00!   ( Idziemy!s.38 )

6.       Mamy już komplet dzieci pragnących pojechać na letni wypoczynek do Trzęsacza nad morzem w terminie od 12-22 lipca. Rodziców prosimy o potwierdzenie zainteresowania wpłatą zaliczki do końca miesiąca maja i pobraniem karty kwalifikacyjnej. Brak wpłaty jest równoznaczny z rezygnacją z wyjazdu, ponieważ utworzyła się lista rezerwowa dzieci oczekujących.
7.       Legion Maryi organizuje dwudniową pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych na Pomorzu (w tym zwiedzanie Gdańska). Pielgrzymka planowana jest na pt-sob, 19-20 czerwca. Koszt to 150 zł. Można się zapisywać w zakrystii. Wyjazd odbędzie się, jeśli zbierzemy odpowiednią ilość osób.
  1. Wyprawa do Macedonii – tropem św. Pawła. Legion Maryi zaprasza młodzież i dorosłych na wyprawę archeologiczno-turystyczną na przełomie sierpnia i września 2009 roku. Szczegółowe informacje można uzyskać na ulotkach i w Chacie.
9.       Zachęcamy także do czytania prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Nasz Dziennik, Różaniec, oraz naszego biuletynu parafialnego Dobre Rady.
10.   Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie na budowę kościoła, w tym na „Posadzkę”.
11. W minionym tygodniu pochowaliśmy na cmentarzu w Kobyłce śp. Andrzeja Rosłona, ojca naszego wikariusza – ks. Dariusza. Składamy podziękowanie za modlitwy i udział w pogrzebie. Ks. Dariuszowi przekazujemy szczere współczucie i zapewnienie o pamięci przed Panem. Za zmarłego Andrzeja i zmarłych z naszych rodzin, aby wszyscy znaleźli się w domu naszego Ojca: Zdrowaś Maryjo….Wieczny odpoczynek...