VI niedziela wielkanocna 17 maja2009r

1.      Dzisiaj VI niedziela wielkanocna. Serdeczne „Bóg zapłać” za pomoc i wygłoszone Słowo Boże ks. Markowi Gałuszka, dyrektorowi Dzieł Misyjnych „Ad gentes”.
2.      Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 1730
  1.    W środę na godz. 1800 zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Dobrej Rady i Nieustającej      Pomocy, by wypraszać dla siebie i innych potrzebne łaski.
  2.    W sobotę, 23 maja o godz. 9.00 rozpoczyna się Mszą świętą w Falenicy Program V Biegów  „Młodzi w hołdzie Janowi Pawłowi II”.
5.      Za tydzień, 24 maja - uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - na Mszy Św. o godz. 11.30 uczniowie klas trzecich przeżyją Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Niech na nowo odżyje gorliwość w sercach dzieci i wdzięczność za obecność Pana Jezusa w naszym życiu. Zebranie organizacyjne dla rodziców odbędzie się dzisiaj, 17 maja o godz. 1900.
6.      Za tydzień, w niedzielę 24 maja zapraszamy wszystkich na plac przy kościele na festyn parafialny w godz. 12 -2000. Bardzo prosimy o przekazywanie darów na cegiełkę na budowę kościoła, upieczenie ciast i innych wyrobów cukierniczych. Rada Osiedla MIEDZESZYN zapowiada bogatą oprawę kulturalno – sportową. Będą konkursy plastyczne i zabawy, w których należy wykazać się wiedzą o naszym osiedlu i dzielnicy, będzie można coś zjeść, posłuchać muzyki, poznać innych i mile spędzić czas. Zapraszamy całymi rodzinami i z gośćmi.
7.      Msza św. w intencji solenizantów maja zostanie odprawiona w niedzielę 31 maja o godz. 10.00. Zachęcamy do zgłaszania naszych bliskich. Za dwa tygodnie w niedzielę przeprowadzimy akcję szczepienia dzieci przeciw kleszczom. Gdyby lekarz i pielęgniarka zechcieli włączyć się w tę akcję, proszeni są o kontakt w najbliższych dniach z ks. Proboszczem.
8.      Zachęcamy także do czytania prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Nasz Dziennik, Różaniec, oraz naszego biuletynu parafialnego Dobre Rady.
9.      Legion Maryi organizuje dwudniową pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych na Pomorzu (w tym zwiedzanie Gdańska). Pielgrzymka planowana jest na 19-20 czerwca. Szczegółowe informacje zostaną podane wkrótce.
  1. Parafia nasza organizuje letni 10 – dniowy wyjazd dla dzieci i młodzieży do Trzęsacza - nad morze w dniach od 12 do 22 lipca b.r. Rodziny, którym trudno jest wygospodarować pieniądze mogą się starać o dofinansowanie z parafii. Informacje i zapisy w zakrystii. Zostało jeszcze kilka miejsc. Zapraszamy!
  2. Legion Maryi i młodzież parafialna zaprasza do naszej Chaty na pyszne ciasta. Zebrane ofiary przeznaczone są na sfinansowanie wakacyjnej pielgrzymki młodzieży do Macedonii i Grecji. Termin pielgrzymki 21 sierpnia - 5 września 2009 roku. Szczegółowe informacje można uzyskać w Chacie.
12. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie na budowę kościoła, w tym na „Posadzkę”.