V niedziela wielkanocna 10 maja 2009r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkanocna 10 maja 2009r.

1.      Dzisiaj V niedziela wielkanocna. O godz. 10.00 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, 48 dzieci w pełni będzie uczestniczyło w Ofierze Mszy Świętej. Ogarnijmy dzieci i ich rodziny gorącą modlitwą. Rozpoczyna się tzw. Biały Tydzień. Jest to nawiązanie do tradycji katechumenatu z pierwszych wieków Kościoła, kiedy nowo ochrzczeni przez cały tydzień po Chrzcie św. nosili białe szaty. Biały Tydzień to wielka szansa przyzwyczajenia dzieci po Pierwszej Komunii św. do należytego uczestnictwa w Eucharystii. Codziennie do soboty włącznie o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe i Msza św. po nabożeństwie.
Serdeczne „Bóg zapłać” za obecność wśród nas: o.Wojciecha Grocha z Instytutu Szensztackiego i ks. Pawła, przygotowującego się do wyjazdu na misje za ich posługę sakramentów i Słowo Boże. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne w Tarchominie.
2.      Za dwa tygodnie – uwaga uczniowie klas III i rodzice! - na Mszy Św. o godz. 11.30, Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Zebranie organizacyjne dla rodziców odbędzie się w najbliższą niedzielę, 17 maja o godz. 1900.
  1. W środę na godz. 1800 zapraszamy na Mszę św. Fatimską i Różaniec po Mszy św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Każdego 13-go dnia miesiąca od maja do października na podobieństwo objawień Matki Najświętszej, które miały miejsce w Fatimie w 1917 roku będziemy obchodzić nabożeństwo fatimskie
  2. W czwartek obchodzimy święto św. Macieja, Apostoła, a w sobotę uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.
5.      Za dwa tygodnie, w niedzielę 24 maja zapraszamy wszystkich na plac przy kościele na festyn parafialny w godz. 12 -2000. Bardzo prosimy o przekazywanie darów na cegiełkę na budowę kościoła, upieczenie ciast i innych wyrobów cukierniczych. Rada Osiedla MIEDZESZYN zapowiada bogatą oprawę kulturalno – sportową. Będą konkursy plastyczne i zabawy, w których należy wykazać się wiedzą o naszym osiedlu i dzielnicy, będzie można coś zjeść, posłuchać muzyki, poznać innych i mile spędzić czas. Zapraszamy całymi rodzinami i z gośćmi.
6.      Msza św. w intencji solenizantów maja zostanie odprawiona w niedzielę 31 maja o godz. 10.00. Zachęcamy do zgłaszania naszych bliskich.
7.      Zachęcamy także do czytania prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Nasz Dziennik, Różaniec, oraz naszego biuletynu parafialnego Dobre Rady.
8.      Ks. Darek w sobotę, 16 maja udaje się z dziećmi (ministrantami, lektorami i dziewczętami) na Podlasie m.in. do Matki Boskiej Kodeńskiej. Zbiórka przed kościołem o godz. 550. Wyjazd o godz. 600, powrót 21 – 2200.
9.      Legion Maryi organizuje dwudniową pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych na Pomorzu (w tym zwiedzanie Gdańska). Pielgrzymka planowana jest na 19-20 czerwca. Szczegółowe informacje zostaną podane w najbliższym czasie.
  1. Parafia nasza organizuje letni 10 – dniowy wyjazd dla dzieci i młodzieży do Trzęsacza - nad morze w dniach od 12 do 22 lipca b.r. Rodziny, którym trudno jest wygospodarować pieniądze mogą się starać o dofinansowanie z parafii. Informacje i zapisy w zakrystii. Zapraszamy!
  2. Dzisiaj również Legion Maryi i młodzież parafialna zaprasza do naszej Chaty, tym razem na pyszne gofry. Zebrane ofiary przeznaczone są na sfinansowanie wakacyjnej pielgrzymki młodzieży do Macedonii i Grecji. Termin pielgrzymki 21 sierpnia - 5 września 2009 roku. Szczegółowe
    informacje można uzyskać w Chacie.
Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie na budowę kościoła,
w tym na „Posadzkę”.