IV Niedziela Wielkanocna 3.05.2009r.

Dziś IV Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Cały Kościół powszechny modli się o nowe powołania do służby kapłańskiej i zakonnej. Przez cały najbliższy tydzień będziemy prosili Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza, aby wzbudził nowe, święte powołania także w naszej wspólnocie parafialnej. W dniu dzisiejszym papież Benedykt XVI wyświęci nowych kapłanów dla diecezji rzymskiej. Natomiast nasz kościół warszawsko-praski wzbogaci się w tym roku o 9 nowych kapłanów. Święcenia będą miały miejsce w Katedrze św. Floriana i Michała Archanioła w dniu 30 maja 2009 roku. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tych intencjach. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo i Błogosławieństwo Eucharystyczne. O godz. 16.30 spotkanie dla Kół Żywego Różańca. W czasie dzisiejszej Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będziemy modlili się za maturzystów.
Ponieważ 3 maja wypada w tym roku w niedzielę okresu paschalnego, dlatego Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski ustępuje niedzieli wielkanocnej i zostaje przeniesiona na poniedziałek, 4 maja. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00. W piątek uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. W tym dniu post nie obowiązuje. W sobotę uroczystość Najśw. Maryi Panny Łaskawej, Patronki Stolicy.
Rozpoczęły się nabożeństwa majowe. Serdecznie zapraszamy do tej pięknej i skutecznej modlitwy codziennie o godz. 17.30. Dzieci natomiast zapraszamy szczególnie w środy i piątki o godz. 17.15 na krótką katechezę majową (będą konkursy!), a po niej na wspólne nabożeństwo.
W środę o godz. 18.00 Nowenna do M.B. Dobrej Rady i Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona do godz. 20.00 przez wspólnotę intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Próby przed uroczystością będą odbywały się od poniedziałku do czwartku o godz. 16.00. Spowiedź przed I Komunią dla dzieci i rodziców, w sobotę o godz. 9.00 (nazwiska do litery K) i o godz. 10.00 (pozostali).
Legion Maryi organizuje dwudniową pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych na Pomorzu (w tym zwiedzanie Gdańska). Pielgrzymka planowana jest na 20 i 21 czerwca. Szczegółowe informacje zostaną podane w najbliższym czasie.
Za trzy tygodnie, w niedzielę 24 maja zapraszamy wszystkich na festyn parafialny. Bardzo prosimy o przekazywanie darów na loterię fantową
W najbliższą niedzielę taca przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne w Tarchominie.
Msza św. w intencji solenizantów maja zostanie odprawiona w niedzielę 31 maja o godz. 10.00. Zachęcamy do zgłaszania naszych bliskich.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Nasz Dziennik, Różaniec, oraz naszego biuletynu parafialnego Dobre Rady.
Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie na budowę kościoła.

Drukuj