2 wielkanocna 19 kwietnia 2009r.

1. Kończymy w dniu dzisiejszym obchód Oktawy Wielkanocy. Jest z nami ks. Piotr Bajger, misjonarz z Białorusi, któremu pragniemy przyjść z pomocą w trudzie budowania świątyni. Ofiary na ten cel będą zbierane po Mszy św. O godz. 1500 dzisiaj Godzina Miłosierdzia, można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele w obecności Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do wzięcia udziału, by w ten sposób wyrazić naszą miłość i wdzięczność za cuda Bożej Miłości. Po modlitwie w kościele spotkanie dla Legionu Maryi i Kółek Różańcowych w domu parafialnym.

2. W poniedziałek we Mszy świętej o godz. 1800 modlimy się o rychłą beatyfikacje Sługi Bożego Jana Pawła II, w intencjach papieża Benedykta, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM oraz naszych kapłanów. Dziękujemy bardzo serdecznie tworzącym Biuro Radia Maryja za wytrwałą modlitwę i pracę dla dobra Kościoła.

3. W środę na godz. 1800 zapraszamy na nabożeństwo – Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady, naszej Patronki, aby wypraszać naszym rodzinom potrzebne łaski.

1. W czwartek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.

2. Zachęcamy do czytania i odbierania zaprenumerowanej prasy katolickiej, naszego biuletynu DOBRE RADY.

1. Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym do przedszkola w domu parafialnym. Zajęcia odbywać się będą 3 razy w tygodniu. Rozpoczęcie zajęć w środę 22 kwietnia o godz. 9oo. Bliższe informacje p. Dorota Składanek lub Urszula Gawryszewska.

1. Msza św. imieninowa w intencji solenizantów miesiąca kwietnia zostanie odprawiona
    za tydzień, 26 kwietnia o godz. 1000. Zgłaszajmy do modlitwy naszych bliskich i prośmy dla nich o Boże błogosławieństwo. Nie ma piękniejszego prezentu jak Msza św. ofiarowana w ich intencji.

2. Wszystkich lektorów i ministrantów zapraszamy na spotkanie wielkanocne do domu parafialnego w najbliższą niedzielę odpustową o godz. 16.00. A w Aninie o godz. 13.00 będzie „Dzień Posługi Lektorskiej Diecezji Warszawsko – Praskiej” – w albach byłych i obecnych lektorów zaprasza ks. Dziekan Marek Doszko. Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza wszystkich chętnych (dzieci, młodzież, dorosłych i starszych) do wspólnej modlitwy w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej.

3. Za tydzień w naszej parafii Odpust ku czci Matki Bożej Dobrej Rady. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, skorzystania z sakramentów świętych i łask przypisanych do tego dnia. Słowo Boże 26 kwietnia b.r. wygłosi O. DR HAB. EUSTACHY RAKOCZY ZP, JASNOGÓRSKI KAPELAN ŻOŁNIERZY NIEPODLEGŁOŚCI, były sekretarz generalny Zakonu Paulinów i przeor klasztoru w Leśnej Podlaskiej. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 13.00. Odpust będzie poprzedzony 40-godzinnym nabożeństwem adoracyjnym, do udziału w którym jesteśmy wszyscy zaproszeni. Od czwartku, Mszy św. porannej do soboty wieczór przez cały dzień kościół będzie otwarty i Pan Jezusa będzie wystawiony w Najświętszym Sakramencie, będzie adoracja Najśw. Sakramentu. O pełnych godzinach będzie prowadzona krótka modlitwa, potem indywidualnie. Żeby był porządek, w miarę możliwości, proponujemy udział w nabożeństwie wg miejsca zamieszkania. Jeśli ktoś może o danej godzinie być na modlitwie w kościele, to zapraszamy, jeśli nie może, to o każdej innej.

4. Legion Maryi zaprasza na ognisko i wspólne grillowanie po Mszy św. wieczornej w Dniu Odpustu Matki Bożej Dobrej Rady, 26 kwietnia. Prosimy o przyniesienie ze sobą pyszności na wspólny stół, na gorąco i na zimno.

5. Mamy już na placu kościelnym materiał na posadzkę, teraz cierpliwie czekamy na wykonanie ogrzewania, które nastąpi, gdy zbierzemy odpowiednie pieniądze. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Akcja POSADZKA trwa; jeśli uda się w najbliższym czasie wygospodarować jakąś sumę, będziemy bardzo wdzięczni. Apel ten kieruję do tych także, którzy do tej pory nie włączali się lub zaprzestali. Nasze budowanie jest oparte o dobrowolne składki, nie zbieramy pieniędzy comiesięcznych „ulicami” ale liczymy na zrozumienie. Jeszcze raz z serca dziękujemy stałym ofiarodawcom, którzy przejmują największe obciążenie budowy i na których ona się opiera się.