01 Niedziela Wielkiego Postu 01 marca 2009r

1.       Dzisiaj pierwsza niedziela marca i zarazem pierwsza niedziela Wielkiego Postu; o godz. 13.00 odprawiona będzie Msza św. w intencji żyjących członków Kół Żywego Różańca z naszej wspólnoty, o 1600 spotkanie w Domu Parafialnym, o godz. 1700 odprawiane zostaną Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną. Dziękujemy ks. Dariuszowi za głoszone dzisiaj Słowo Boże i zebrane ofiary na budowę naszego kościoła w Parafii Najczystszego Serca Maryi w Warszawie przy Pl. Szembeka. Składamy wspólnotom wiernych w Kuflewie i na Grochowie wraz z ich duszpasterzami  nasze podziękowanie, polecając ich w modlitwie Bogu. Dziękujemy kapłanom, którzy nas dzisiaj wsparli.

2.       Czcicieli Szkaplerza świętego zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 1800 w ich intencji.

3.       Pan Organista Tadeusz Leszek rozpoczyna we wtorek wraz z innymi organistami rekolekcje organizowane przez naszą Diecezję. Polećmy wszystkich w naszych modlitwach, aby Duch święty pomógł jak najowocniej je przeżyć.

4.       W każdą środę o godz. 18.00 odprawiana jest Nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady; przynosimy nasze intencje, które dołączamy do Mszy św. zbiorowej w tych wszystkich intencjach ( w duszy rozważanych i składanych na kartkach, włączanych w modlitwę wstawienniczą ). Jest tyle spraw, problemów, które należy „omodlić”, a Maryja jest najlepszą Drogą.

5.       W czwartek, pierwszy miesiąca marca o  1800, Msza św. O Jezusie Chrystusie – Najwyższym Kapłanie zostanie ofiarowana w intencji o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii; zapraszamy szczególnie ministrantów, lektorów, ich rodziny.

6.       W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca marca; Msze św. o godz. 700 i 1800 – zachęcamy wszystkich do praktykowania Pierwszych Piątków Miesiąca. O godz. 17.15 druga już Droga Krzyżowa – oby nie brakowało dzieci, młodzieży, rodziców i starszych, którzy rozważają Mękę Pana naszego Jezusa i w Nim odnajdują źródło łaski i zbawienia. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Błogosławieństwo Eucharystyczne, a w kaplicy do godz. 19.30 adoracja Krzyża.

7.       W Pierwszą Sobotę miesiąca 7 marca, gdy oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 800 – kapłan odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o adresy tych, którzy pragnęliby pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię św. a z powodu choroby czy słabości nie mogą dotrzeć do kościoła. Po Mszy wieczornej o godz. 18.00 składanej w intencji o uproszenie błogosławieństwa Bożego dla wszystkich ofiarodawców, darczyńców i budowniczych naszego kościoła, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2000. Zapraszamy tych, którzy pragną w tym szczególnym czasie wielkopostnym czuwać z Chrystusem.

8.       W Wielkim Poście w każdą niedzielę o godz. 1700 odprawiane będą Gorzkie Żale z nauka pasyjną i procesją eucharystyczną, a w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1715,a po wieczornej Mszy św. również adoracja Krzyża św. do godz. 19.30. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne poprowadzi od 8 marca, czyli już za tydzień,  ks. Piotr Główka, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie. Nauki wraz z modlitwą do środy 11 marca włącznie. Program jest wywieszony w gablotach, jak również na ulotkach informacyjnych dostępnych w kruchcie kościoła. Prosimy o liczny udział i modlitwę.

9.       Za tydzień, w ramach rekolekcji o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas II i ich rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. Ogarnijmy ich serdeczną modlitwą, aby nic z tego, co Pan Jezus dla nich przygotował nie zostało zmarnowane, ale przyjęte z wdzięcznością i radosnym sercem, a majowe przeżycia poprowadziły do  nawrócenia i żywej wiary w naszego Pana i Kościół, który powołał jako wspólnotę miłości i sakramentów świętych, w którym jest stale obecny jako Bóg – Zbawiciel, Słowo życia i Pokarm nieśmiertelny.

10.    Zachęcamy do czytania i odbierania zaprenumerowanej prasy katolickiej do korzystania z naszego biuletynu parafialnego DOBRE RADY. Właśnie Wielki Post jest szczególną okazją do pogłębienia naszej religijności, wiedzy o Bogu i Kościele. W kiosku są do nabycia skarbonki, chlebki i świece jako wielkopostny dar serca na rzecz CARITAS

11.    Jako Parafia Matki Bożej Dobrej Rady włączamy się, składając podpisy pod projektem ustawy dla przywrócenia Święta Trzech Króli. To jest bardzo ważna inicjatywa i przejście obok niej obojętnie należy traktować jako grzech zaniedbania. Mimo, że pod projektem obywatelskim znalazło się 700 000 podpisów, Sejm w dniu 17 października 2008 roku odrzucił tę obywatelską inicjatywę ustawodawczą. Podpisy zbieramy w zakrystii kościoła do Niedzieli Palmowej; potrzebny jest m.in. nr PESEL.

12.    Od wtorku rozpoczęliśmy tynkowanie, niejako na zapleczu kościoła, dużą salę, korytarze i klatkę schodową, zamontujemy okna i drzwi. Prace te potrwają kilka tygodni.

13.    Msza św. imieninowa w intencji solenizantów tego miesiąca zostanie odprawiona 29 marca
o godz. 1000. Zgłaszajmy do modlitwy naszych bliskich i prośmy dla nich o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo. Nie ma piękniejszego prezentu jak Msza św. ofiarowana w ich intencji.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” naszym parafianom i przyjaciołom za wszelkie ofiary składane na budowę naszego kościoła, także na „POSADZKĘ”.