04 niedziela zwykła 1 lutego 2009r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji żyjących członków Żywego Różańca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i Błogosławieństwo Eucharystyczne. Bezpośrednio po nabożeństwie zapraszamy na występ Koncertowej Orkiestry VICTORIA z Warszawy-Rembertowa z udziałem solistów m.in. Teatru Wielkiego Opery Narodowej.
2. Jutro, 02 lutego przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze Święte o godz.: 7.00, 9.00 i 18.00. Na każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia świec. W tym dniu w szczególny sposób modlimy się za osoby konsekrowane oraz w intencji nowych powołań do życia zakonnego.
3. W środę, o godz. 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Dobrej Rady, naszej Patronki i Matki Nieustającej Pomocy; po niej wystawienie Najśw. Sakramentu - Wspólnota Intronizacji Chrystusa zaprasza do wspólnej adoracji.
4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca lutego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. Po wieczornej Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Błogosławieństwo eucharystyczne.
5. W I sobotę miesiąca lutego, gdy oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 8.00 – odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o adresy tych, którzy pragnęliby pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię św. a z powodu choroby czy słabości nie mogą dotrzeć do kościoła. Po Mszy wieczornej w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Także w tym dniu, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się katecheza przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych pochodzących z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
6. W następną niedzielę, 8 lutego o godz. 15.30 spotkanie i Msza Św. dla dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą. Również tego dnia o godz. 17.00 spotkanie dla Kół Żywego Różańca i członków Legionu Maryi.
7. Kontynuujemy „Kolędę” – odwiedziny duszpasterskie, spotkanie kapłana z wiernymi połączone z modlitwą i błogosławieństwem domowników. Dziękujemy tym, którzy nas przyjęli za otwartość, życzliwość i hojność. Te domy i mieszkania, które od kilku lat są dla nas zamknięte będziemy traktować jako znak zerwania kontaktu z parafią i kapłanami , co pociąga pewne konsekwencje. Tych, z którymi nie udało nam się spotkać z różnych przyczyn, prosimy o osobisty kontakt i umówienie się na wizytę duszpasterską. Drodzy Parafianie, postarajcie się być w domu, dzieci niech przygotują zeszyty do religii oraz „Pawełki”. Na stole przykrytym białym obrusem niech stoi krzyż, zapalone świece i woda. W tym kolejnym tygodniu roku – od godz. 16.00 – pragniemy odwiedzić naszych wiernych, zamieszkałych przy następujących ulicach: poniedziałek: Malczycka, Wzorzysta, Deptak, wtorek: Zagięta, Ciepielowska, Jagienki, środa: Derkaczy, czwartek: Patriotów-numery nieparzyste, piątek: Włókiennicza, sobota – od 14.00 – Prasowa. Program na całość „Kolędy” jest wywieszony w gablocie kościoła oraz zamieszczony na naszej stronie internetowej www.parafiamiedzeszyn.pl Ofiary złożone przy okazji kolędy przeznaczone zostaną na zakup kamienia na posadzkę kościoła. Ofiary z kolędy nie wystarczą na pokrycie tegorocznych kosztów; wzorem lat ubiegłych ogłaszamy AKCJĘ – „POSADZKA”, dziękując tym samym wszystkim, którzy życzliwym i dobrym sercem, tak jak to było w minionych latach, zechcą wesprzeć nasze prace.
8. Kończą się ferie. Dzieci i młodzież gimnazjalną zapraszamy do świetlicy TPD, która działa w naszym Domu Parafialnym. Świetlica zapewnia opiekę, korepetycje z różnych przedmiotów oraz inne ciekawe zajęcia. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. od 13.00 do 17.00.
9. Zachęcamy do korzystania z naszego biuletynu parafialnego DOBRE RADY, jak również czytania prasy katolickiej; mamy miesięczniki: „Różaniec”, „Rycerz Niepokalanej”, tygodniki katolickie „Niedziela”, „Idziemy” oraz „Nasz Dziennik”; są pisma dla dzieci „Jaś, „Dominik”- jest w czym wybierać. W każdej rodzinie powinno się czytać prasę katolicką.
10. Z naszej wspólnoty odeszli: śp. Marianna Paczuska, w wieku 80 lat z ul. Lewkonii, śp. Stanisław Rudo, w wieku 79 lat z ul. Agrestowej i śp. Ksawery Moczydłowski, w wieku 77 lat z ul. Barcewicza. O wieczne szczęście dla nich : Zdrowaś Maryjo….