Pierwsza niedziela roku 2009

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 11.00 gromadzimy się przy żłóbku, by wraz z Maryją adorować Nowonarodzone Dzieciątko Jezus. Msza św. o g. 11.30 będzie odprawiona w intencji wszystkich sponsorów, darczyńców i organizatorów świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, która rozpocznie swe funkcjonowanie na piętrze naszego Domu Parafialnego. Zajęcia dla dzieci będą się odbywały codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 13 do 17.00. O godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. za zmarłych członków Żywego Różańca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i Błogosławieństwo Eucharystyczne, a o 15.00 spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup parafialnych, serdecznie zapraszamy.
2. We wtorek obchodzimy uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI, ofiary złożone na tace są przeznaczone na misje. Po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00.
3. W środę, o godz. 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Dobrej Rady, naszej Patronki i Matki Nieustającej Pomocy i ostatnia w tym roku Msza św.; po niej wystawienie Najśw. Sakramentu - Wspólnota Intronizacji Chrystusa Króla zaprasza na godzinną adorację.
4. Kontynuujemy „Kolędę” – odwiedziny duszpasterskie, spotkanie kapłana z wiernymi połączone z modlitwą i błogosławieństwem domowników. Dziękujemy tym, którzy nas przyjęli. Te domy i mieszkania, które od kilku lat są dla nas zamknięte będziemy traktować jako znak braku kontaktu z parafią i kapłanami , co pociąga pewne konsekwencje. A tych, z którymi nie udało nam się spotkać z różnych przyczyn, jak mniemamy, prosimy o osobisty kontakt i umówienie się na wizytę duszpasterską.
Drodzy Parafianie, postarajcie się być w domu, dzieci niech przygotują zeszyty do religii oraz „Pawełki”. Na stole przykrytym białym obrusem niech stoi krzyż, zapalone świece i woda święcona.
W tym drugim tygodniu roku – od godz. 16.00 – pragniemy odwiedzić naszych wiernych, zamieszkałych przy następujących ulicach: poniedziałek: Średnia, Truskolaska, Radłowa, Zabrzańska, Sztygarów, Bonisławska, Sarny, wtorek: Arniki, Dusznicka, Bystrzycka, środa: Popiołów, czwartek: Drozdowa piątek: Kąkolowa, sobota – od 14.00 – Żwanowiecka. Program na całość „Kolędy” jest wywieszony w gablocie kościoła oraz zamieszczony na naszej stronie internetowej www.parafiamiedzeszyn.pl Ofiary złożone przy okazji kolędy przeznaczone zostaną na zakup kamienia na posadzkę kościoła. Do prezbiterium marmur, na resztę kościoła granit. Ofiary z kolędy nie wystarczą na pokrycie kosztów; wzorem lat ubiegłych ogłaszamy AKCJĘ – „POSADZKA”, dziękując tym samym wszystkim, którzy życzliwym i dobrym sercem, tak jak to było w minionych latach, zechcą wesprzeć nasze prace.
5. Za tydzień, Msza św. dla dzieci klas II i ich rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Św. o godz. 15.30. O godz. 18.oo oprawę muzyczną Mszy św. da młodzież naszego Liceum Ogólnokształcącego, która też po jej zakończeniu wystawi jasełka. Serdecznie zapraszamy!
6. Zachęcamy do korzystania z naszego biuletynu parafialnego DOBRE RADY, jak również czytania prasy katolickiej; mamy miesięczniki: „Różaniec”, „Rycerz Niepokalanej”, tygodniki katolickie „Niedziela”, „Idziemy” oraz „Nasz Dziennik”; są pisma dla dzieci „Jaś, „Dominik”- jest w czym wybierać. W każdej rodzinie powinno się czytać prasę katolicką.
7. Rodzicom dzieci, które wyjeżdżają na zimowisko, przypominamy o dokonaniu reszty wpłat do połowy miesiąca stycznia.
8. Msza św. imieninowa, w intencji solenizantów miesiąca stycznia będzie odprawiona 25 stycznia o godz. 10.00. Prosimy wpisywać swoich bliskich, by wyprosić im od Pana Jezusa potrzebne łaski.
9. Dziękujemy również za ofiary przekazane w minionym tygodniu na potrzeby kościoła.