Niedziela Świętej Rodziny 28 grudnia 2008r.

1. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. Jako uczniowie Chrystusa bierzmy za przykład św. Rodzinę z Nazaretu: Maryję, Józefa i Jezusa. Niech ta ostatnia niedziela kończącego się roku stanie się również okazją do wspólnotowego i osobistego podziękowania za opiekę Bożą nad nami, naszymi rodzinami i całym Narodem. Dzisiaj odczytywany jest w Kościele List…..
2. W środę, o godz. 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Dobrej Rady, naszej Patronki i Matki Nieustającej Pomocy i ostatnia w tym roku Msza św.; po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – błagalne. Wspólnota Intronizacji Chrystusa Króla zaprasza na godzinną adorację Najśw. Sakramentu – po Mszy św.
3. We czwartek – Nowy Rok 2009 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, obowiązuje porządek niedzielny Mszy św.. Przypominamy, że jest to święto nakazane prawem kościelnym, a zatem mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. W tym dniu szczególnie powinniśmy prosić o Boże błogosławieństwo dla siebie, naszych rodzin, Ojczyzny i Kościoła.
4. Od 2 stycznia rozpoczynamy „Kolędę” – odwiedziny duszpasterskie, spotkanie kapłana z wiernymi połączone z modlitwą i błogosławieństwem domowników.
Drodzy Parafianie, postarajcie się być w domu, dzieci niech przygotują zeszyty do religii oraz „Pawełki”. Na stole przykrytym białym obrusem niech stoi krzyż, zapalone świece i woda święcona.
W tym pierwszym tygodniu roku pragniemy odwiedzić naszych wiernych, zamieszkałych przy następujących ulicach: piątek, 2 stycznia – od godz. 16.00 – Chryzantemy, Barcewicza, Umowna, Wolna, sobota 3 stycznia – od 14.00 – Lokalna. Program na całość „Kolędy” jest wywieszony w gablocie kościoła oraz zamieszczony na naszej stronie internetowej www.parafiamiedzeszyn.pl Ofiary złożone przy okazji kolędy przeznaczone zostaną na zakup kamienia na posadzkę kościoła. Do prezbiterium marmur, na resztę kościoła granit. Ofiary z kolędy nie wystarczą na pokrycie kosztów; wzorem lat ubiegłych ogłaszamy AKCJĘ – „POSADZKA”, dziękując tym samym wszystkim, którzy życzliwym i dobrym sercem, tak jak to było w minionych latach, zechcą wesprzeć nasze wspólne budowanie.
5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca stycznia; Msze św. o godz. 7.00 i 18.00 – zachęcamy wszystkich do praktykowania Pierwszych Piątków Miesiąca. Z Nowym Rokiem – wzorem św. Pawła Apostoła szukajmy bliskości Jezusa Eucharystycznego. Wiele łask można uprosić i ukształtować właściwie swoje serce i życie będąc blisko przy Nim, karmiąc się Jego Najświętszym Ciałem. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Błogosławieństwo eucharystyczne.
6. W tę Pierwszą Sobotę miesiąca stycznia i Nowego Roku, gdy oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 8.00 – odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o adresy tych, którzy pragnęliby pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię św. a z powodu choroby czy słabości nie mogą dotrzeć do kościoła. Po Mszy wieczornej w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7. Za tydzień, pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 11.00 gromadzimy się przy żłóbku, by wraz z Maryją adorować Nowonarodzone Dzieciątko Jezus. Msza św. o g. 11.30 będzie odprawiona w intencji wszystkich sponsorów, darczyńców i organizatorów świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, która rozpocznie swe funkcjonowanie na piętrze naszego Domu Parafialnego. Zajęcia dla dzieci będą się odbywały codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 13 do 18.00. O godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. za zmarłych członków Żywego Różańca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i Błogosławieństwo Eucharystyczne o 1500 spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup parafialnych.
8. Zachęcamy do korzystania z naszego biuletynu parafialnego DOBRE RADY, jak również czytania prasy katolickiej.

Drukuj