4 niedziela adwentu

1. Dziękujemy Panu Bogu za czas świętych rekolekcji adwentowych, które poprowadził dla nas misjonarz i zarazem profesor Uniwersytetu Gdańskiego ks. Wojciech BĘBEN. Serdecznie mu dziękujemy za wysiłek i trud i za przybliżenie nam tych aspektów chrześcijaństwa i Kościoła, które stają się wyzwaniem naszych czasów. Wytrwajmy w postanowieniach adwentowych i dołóżmy wszelkich starań, aby święta Bożego Narodzenia przeżyć w zgodzie z innymi, a nade wszystko pojednani z Bogiem przez Sakrament Pokuty.

2. Wczoraj ks. Bp Kazimierz Romaniuk udzielił w parafii dziekańskiej sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży – 15 dziewcząt i chłopców. Mamy nadzieję, że dary Ducha świętego przyczynia się do umocnienia ich wiary.

3. Dzisiaj czwarta niedziela Adwentu – posumowanie rorat podczas Mszy św. o godz. 11.30. W tym miejscu pragnę podziękować ks. Dariuszowi za ogromne zaangażowanie i wszelką troskę podczas mojej nieobecności oraz za poprowadzenie tegorocznych rorat. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli w nich udział: od dzieci, młodzieży przez rodziców i wszystkich innych. To wielka radość, że roraty wracają do łask i coraz większa jest świadomość.

4. Ostatni 3 dni rorat, które odprawiane są codziennie o godz. 6.45. Zapraszamy tych, którzy jeszcze się nie odważyli i zachęcamy, by wytrwali ci, którzy ten trud podjęli od początku. Gratulacje dla dzieci i młodzieży!

5. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, w którym można nabyć świece CARITAS, ciekawe pozycje książkowe (duży wybór książek dla dzieci), albumy, karty świąteczne, aniołki i inne pamiątki religijne. W kruchcie kościoła są wystawione kosze, do których można składać z okazji Świąt Bożego Narodzenia dary żywnościowe, słodycze dla potrzebujących, zabawki dla dzieci. Prosimy jeszcze o zgłaszanie adresów tych, którzy są w potrzebie.

6. Msza św. imieninowa w intencji grudniowych solenizantów zostanie odprawiona w Niedzielę św. Rodziny, 28 grudnia o godz. 10.00. Zgłaszajmy naszych bliskich, którym chcemy ofiarować dar modlitwy i wyprosić potrzebne łaski.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; przy zakrystii i wyjściu z kościoła mamy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy” oraz „Nasz Dziennik”. Jeśli ktoś nie otrzymał opłatka, może odebrać go w zakrystii lub kancelarii.

8. Wigilia dla samotnych, chorych, starszych jutro, w poniedziałek 22 grudnia o godz. 16.30. Dziękujemy Radzie Osiedla Miedzeszyn i Klubowi Integracji przy Ośrodku Pomocy Społecznej, jak również wszystkim innym za organizację i przygotowanie wigilii.

9. Do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, a we wtorek na godz. 9.00 panów i chętnych do pomocy przy budowie szopki.

10. W środę Wigilia Bożego Narodzenia, nie ma Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zachęcamy, by w tym dniu tradycyjnie zachować wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Zachęcamy do śpiewu kolęd w gronie rodzinnym. O północy tj. o godz. 24.00 „PASTERKA”. Przed nią o 23.30 rozpocznie się modlitewne czuwanie połączone ze śpiewem pieśni. W I-szy i II - gi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego – Msze św. jak w każdą niedzielę.

11. Podziękowanie składamy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na budowę kościoła. Zakończyliśmy pewien etap prac tynkarskich, nie udało się przed świętami ale też nie jest łatwo, gdyż ściany wymagają wiele zachodu. W tym tygodniu w kościele została też w części zamontowana sztukateria – gzyms oświetleniowy, gdzie będzie zamontowane nowe oświetlenie. Prace będą kontynuowane w późniejszym czasie. Krok po kroku i ciągle coś przybywa. Dzięki za to Bogu!

Drukuj