34 niedziela zwykła 23 listopada 2008r.

Dziś w Kościele obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy Świętej o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

W środę o godz. 18.00 Msza Święta oraz Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przygotowująca do intronizacji w naszej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. (Broszury są wyłożone przy wejściu do kościoła)

Msza Święta w intencji solenizantów listopada zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę 30 listopada, o godz. 10.00. Zachęcamy do obdarowywania naszych bliskich tym wyjątkowym darem jakim jest nasza wspólna modlitwa. Również tego dnia o godz. 11.00 młodzież z naszego Liceum wystawi przedstawienie o ludzkim przemijaniu.

Przypominamy o czytaniu prasy katolickiej. Jednocześnie zachęcamy do czytania naszego parafialnego biuletynu „Dobre Rady”, w którym możemy zapoznać się z bieżącymi informacjami dotyczącymi naszej wspólnoty. W biuletynie znajdują się także teksty czytań na bieżącą niedzielę, co może pomóc nam w głębszym odczytywaniu Słowa Bożego.

Z radością informujemy, że nasi ministranci w dniu wczorajszym osiągnęli bardzo wyniki w Towarzyskim Międzyparafialnym Turnieju w Siennicy k. Mińska Mazowieckiego. Chłopcy w kat. szkoła podstawowa zajęli 1 i 2 miejsce, natomiast gimnazjaliści miejsce 2. Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania trenerowi P. Jackowi Niedbałe i opiekunowi P. Darkowi Sekule. Bóg zapłać!

Siostra Cecylia z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci św. Rocha w Poznaniu składa podziękowania za gościnę i wspólną modlitwę. Jednocześnie dziękuje za złożone ofiary. Łącznie w ub. niedzielę zebrano kwotę w wysokości: 5.673 zł 23 gr, oraz 10 dolarów USD i 20 dolarów kanadyjskich. Numer konta: BZ WBK III O/Poznań 38 1090 1359 0000 0000 3501 8430

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy zaprasza wszystkich seniorów w dniu 28 listopada na akcję zdrowotną Pt.: „Aktywność fizyczna lekarstwem na twoje serce” prowadzoną przez lekarzy z Instytutu Kardiologii. W czasie spotkania będzie można wykonać szereg badań. Szczegóły w Klubie Integracji, który ma siedzibę na naszej plebanii (tel. 872-03-85).

W najbliższą sobotę po Mszy Świętej wieczornej zostaną odprawione Uroczyste Nieszpory rozpoczynające okres Adwentu. Będzie to jednocześnie rozpoczęcie nowego roku liturgicznego. Słowo adwent pochodzi od łacińskiego "adventus" i oznacza przyjście. Dla starożytnych rzymian słowo to oznaczało oficjalny przyjazd cezara. Dla chrześcijan oznacza radosny czas przygotowania na przyjście Pana, a więc przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, gdy wspomina się pierwsze przyjście Syna Bożego na ziemię i oznacza radosne oczekiwanie na ponowne Jego przyjścia na ziemię.

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty Irena Rojowska zam. przy ul. Szafirowej.

Drukuj