28 niedziela zwykła - 12 października 2008r.

1. Dziś - 12 października 2008 roku - przypada 30. Rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na urząd Biskupa Rzymu – w naszej Ojczyźnie przeżywamy Dzień Papieski; z tej okazji modlimy się o jak najszybsze wyniesienie Jana Pawła II na ołtarze jako świętego, aby jego życie i nauczanie przenikało do naszych serc, a jednocześnie w trosce o dobro młodzieży, budując żywy pomnik Jana Pawła II, wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia, zbierając po Mszy św. ofiary do puszek. O godz. 15.30 spotkanie i Msza św. dla dzieci klas II i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

2. Dzieci Legionu Maryi zapraszamy po Mszy św. o godz. 11.30 na spotkanie.

3. Jutro ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy na godz. 17.15. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wytrwale każdego trzynastego dnia miesiąca od maja przychodzili na modlitwę, by w ten sposób odpowiedzieć na apel Matki Bożej. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej – codziennie o godz. 1715 gromadzimy się w kościele na wspólnym odmawianiu różańca. Dzieci szczególnie we wtorek, środę i piątek – godz. 17.15. Przypominamy o dodatkowym, wspólnym różańcu dla młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 19.30.

4. Z racji Dnia Edukacji Narodowej, przypadającego w najbliższy wtorek – wszystkim pracownikom Oświaty dziękujemy za ich trudną i odpowiedzialną pracę, aby nie tracili ducha i mogli w najbliższych latach w lepszych warunkach wypełniać postawione im zadania i misję. Wszystkim profesorom, nauczycielom i pracownikom życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności, a modlić się będziemy w tych intencjach na różańcu i we Mszy św. za przyczyną Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady w środę o godz. 18.00.

5. Msza św. w intencji o rychłą beatyfikacje i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II, w intencji papieża Benedykta, Ojczyzny, Radia Maryja, TV TRWAM i naszych kapłanów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czwartek, 16 października na godz. 18.00.

6. Przypominamy o prasie katolickiej i zachęcamy do jej czytania. Czytelnicy NIEDZIELI otrzymują również ……………… , prosimy uwzględnić to także przy rozliczeniach.

7. Można składać na wypominki: całoroczne, czytane w każdą niedzielę przed sumą, rocznicowe – Msza św. raz w miesiącu, i jednorazowe, modlitwy zanoszone w kościele podczas nabożeństw 1 i 2 listopada.

8. Od przyszłego tygodnia – od 20 października ks. Proboszcz rozpocznie roznoszenie opłatków. Jest to jeden ze sposobów wsparcia naszej budowy, jest to informacja szczególnie dla nowych parafian, bowiem ten zwyczaj hojniejszego potraktowania prac w kościele istnieje w Miedzeszynie od wielu już lat. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i włączenie się. Składamy jednocześnie „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu.

9. Zmarł ojciec naszego pana organisty – Tadeusz Leszek. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek na Bródnie o godz. 11.50. Polećmy jego duszę miłosiernemu Bogu modląc się za niego. Zdrowaś Maryjo…