24 niedziela zwykła 14 września 2008r.

1. Dziś obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego; po Mszy Świętej wszystkie dzieci zapraszamy do zakrystii po wpisy do Pawełków; taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.

2. W poniedziałek mamy wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej.

3. Są jeszcze wolne miejsca na jesienną pielgrzymkę do Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego. Jest to jedno z najważniejszych sanktuariów w Polsce, gdzie wg tradycji przechowywane są prawdziwe relikwie Krzyża Świętego, na którym umarł Jezus Chrystus. W programie m.in. Msza Św. w
Sanktuarium Krzyża Św., nawiedzenie Sanktuarium M.B. Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej oraz zwiedzanie Jaskini Raj. Wyjazd i powrót w sobotę 27 września 2008 roku. Koszt pielgrzymki 45 zł + 15 zł wstęp do Jaskini, razem 60 zł. Zapisy przy stoisku z gazetami. Osoby, które już
się zapisały prosimy o dokonywanie wpłat.

4. Młodzież, która chciałaby śpiewać w naszej scholii parafialnej serdecznie zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę po Mszy Świętej wieczornej, przez którą oddajemy cześć Matce Bożej Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady. Przynośmy nasze intencje i przychodźmy, aby wypraszać sobie i innym Bożą pomoc i opiekę.

5. Msza św. i spotkanie dla rodziców i dzieci klas II, przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Eucharystii odbędzie się w uroczystość św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży w czwartek, 18 września o godz. 18.oo. Zapraszamy do udziału w wieczornej Mszy św. dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców, aby wspólnie prosić Patrona dziatwy szkolnej o wstawiennictwo i pomoc w rozwoju religijnym i duchowym oraz łaski potrzebne w wychowaniu.

6. Spotkanie dla grupy młodzieżowej w piątek po Mszy Św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich chętnych.

7. Przypominamy o prasie katolickiej i zachęcamy do jej czytania.

8. Msza św. IMIENINOWA w intencji solenizantów miesiąca września w ostatnią niedzielę miesiąca – 28 września o godz. 10.00. Rozejrzyjmy się i przypomnijmy sobie o naszych bliskich i złóżmy im piękny prezent modlitwy.

9. Składamy podziękowanie za ofiary na budowę kościoła. Prace tynkarskie kościoła idą dość prężnie i zadowalająco.