21 niedziela zwykła 24 sierpnia 2008r.

1. Dziś 21. niedziela zwykła; ze względu na rozstawione rusztowania przeszliśmy do dolnego kościoła i tak będzie przez kilka niedziel, przy większej ilości wiernych, w tygodniu msze św. będą odprawiane w bocznej kaplicy Serca Pana Jezusa. Za utrudnienia z góry przepraszamy, choć budowanie rządzi się swymi prawami.

2. W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, w najbliższy wtorek Msze święte będą odprawione o godz. 7, 9, 18.00. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich pielgrzymów pieszych jak i autokarowych czy indywidualnych pielgrzymek na spotkanie pielgrzymkowe. Zachęcamy by zabrać ze sobą zdjęcia i dobry humor i dobre ciasto.

3. We środę obchodzimy w kościele wspomnienie św. Moniki, a w czwartek, 28. sierpnia obchodzimy wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, a w piątek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

4. Dzieci i rodziców/ Krzeszów / – zapraszamy na spotkanie powyjazdowe w najbliższą sobotę po mszy św. wieczornej, w ostatni dzień wakacji.

5. Msza św. imieninowa w intencji sierpniowych solenizantów zostanie odprawiona za tydzień, 31 sierpnia o godz. 10.00. Zgłaszajmy do modlitwy naszych bliskich i prośmy dla nich o Boże błogosławieństwo.

6. Za tydzień również ostatnia niedziela w porządku wakacyjnym, od przyszłej niedzieli już pięć mszy św. w niedzielę: 8.00, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00.

7. Msza święta z okazji inauguracji nowego roku szkolnego 2008/2009 w naszym kościele będzie odprawiona 1 września o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy pracowników szkoły, dyrekcje, i uczniów wraz z rodzicami

8. Jest możliwość zorganizowania zajęć z języka angielskiego przy naszym kościele, w budynku parafialnym dla dzieci i młodzieży. Zajęcia mogą być prowadzone indywidualnie bądź w małych grupach max 3 osoby, na korzystnych warunkach finansowych, dość atrakcyjnych, indywidualnie określonych. Zajęcia prowadziłby p. Bartłomiej Wesołowski. Wszelkie pytania prosimy kierować bezpośrednio do niego a on udzieli wyczerpujących informacji.

9. Tych, którzy zapisali się na wyjazd - pielgrzymkę do Meksyku zapraszamy 7 września na Mszę św. o godz. 13.00 i spotkanie zaraz po Mszy św.

10. Odbierajmy prasę! Zachęcamy do czytania i interesowania się sprawami Kościoła i wiary.

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za pomoc w minionym tygodniu: p. Rafałowi NOWACZKOWI za rusztowania- to wielki dar serca, p. Ryszardowi Rutkowskiemu – za czas i wszelki wysiłek w pracach tego tygodnia w kościele, jak również za ogromną pomoc przy stawianiu rusztowań: Tomaszowi Tomaszewskiemu, Piotrowi Mitrzakowi, Wiesławowi Szuchnikowi, Mieczysławowi Wyrzykowi, Ryszardowi Pstrągowi oraz Kubie, Mietkowi i Arkowi. Dziękuję za pomoc przy uporządkowaniu dolnego kościoła: panom i paniom, by celebrować tu ofiarę Mszy św. Dziękujemy również za wszystkie ofiary na budowę kościoła, złożone w minionym tygodniu.