16 niedziela zwykła 20 lipca 2008

1. Dzisiaj szesnasta niedziela zwykła. Kończą się ŚDM Sydney 2008. Podczas Mszy św. o godz. 10.00, 24 młodych ludzi, uczestników ŚDM, przyjmie z rąk Benedykta XVI sakrament Bierzmowania. Będzie wśród nich 14 Australijczyków oraz 10 osób z innych krajów. Wszyscy odnowią swoje przyrzeczenia złożone podczas Chrztu Świętego. Warto poszukać i zapoznać się z materiałami z tego niezwykłego spotkania i święta młodości. Polećmy również przy tej okazji w naszych modlitwach sprawę przyszłości Kościoła.

19 lipca pp. Benedykt powiedział:„Zróbcie wszystko, aby wasza wiara poprzez studia, pracę, sport, muzykę i sztukę, ciągle dojrzewała. Znajdźcie taki sposób wspierania waszej wiary przez modlitwę i przez korzystanie z sakramentów, aby stawała się ona źródłem inspiracji i pomocy dla tych, którzy są wokół was. Na koniec, życie ludzkie nie polega tylko na prostym gromadzeniu, a tym bardziej na odniesieniu sukcesu. Prawdziwe życie polega na byciu odmienionym od wewnątrz, na byciu otwartym na moc Bożej miłości. Przyjmując moc Ducha Świętego, także wy możecie przemieniać wasze rodziny, wspólnoty i narody. Wyzwólcie te dary! Uczyńcie tak, aby mądrość, męstwo, bojaźń i pobożność stawały się znakami waszej wielkości!”

2. Dziękuję ks. Dariuszowi za „minioną niedzielę” a w imieniu opiekunów i dzieci wszystkim za modlitwy w naszych intencjach. Krzeszów k/ Kamiennej Góry i Wałbrzycha to piękny rejon Polski, z zamkiem Książ, Karpaczem i Śnieżką, mało znany i odwiedzany, dla nas był miejscem wypoczynku i uczenia się jak przeżywać wakacje z Bogiem. Wszystkim wypoczywającym, urlopowiczom życzymy dobrej pogody i prawdziwego odpoczynku.

3. W najbliższą środę Kościół obchodzi święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, u nas także Nowenna do Matki Bożej o godz. 18.00, w piątek święto św. Jakuba Apostoła. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych z racji dnia św. Krzysztofa, patrona wszystkich podróżujących; w sobotę mamy wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców N.M.P. – to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.

4. Msza św. IMIENINOWA w intencji solenizantów lipca będzie odprawiona 27 lipca o godz. 10.00, prosimy zgłaszać naszych bliskich i przyjaciół, ofiarując im to, co najpiękniejsze – naszą modlitwę.

5. Prosimy odbierać zaprenumerowaną prasę.

6. Trwają prace tynkarskie chóru świątyni, za niedługi czas półmetek. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! Prosimy o modlitwę, żeby wszystko przebiegało bez większych trudności.

7. W minionym tygodniu odszedł z naszej społeczności śp. Józef ŁĘCZYCKI, z ul. Szafirowej. O jego zbawienie: Zdrowaś Maryjo….