15 Niedziela zwykła, 13 lipca 2008 roku

1. W dniach od 15 do 20 lipca 2008 roku będą odbywały się Światowe Dni Młodzieży w Sydney. Hasłem światowego spotkania są słowa: „Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i staniecie się Moimi świadkami”. Z tej okazji trzy diecezje (w tym diecezja warszawsko-praska) organizują cykl imprez dla młodzieży „Sydney w Warszawie”, które będą miały miejsce 19 i 20 lipca w Warszawie. Więcej informacji na ten temat w prasie. Zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach.

2. W dniu 14 lipca przypada dzień imienin naszego ordynariusza Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera. Z tej okazji w naszej katedrze o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Św. koncelebrowana. Zachęcamy w tym dniu do modlitwy za naszego nowego Pasterza.

3. Dziś przypada 13 dzień miesiąca poświęcony objawieniom w Fatimie. Z tej okazji w naszej parafii po Mszy Świętej o godz. 18.00 zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie.

4. W środę o godz. 18.00 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

5. Od tygodnia nasze dzieci przebywają na wypoczynku w Krzeszowie. Księdza Proboszcza, całą kadrę i wszystkich uczestników tej górskiej wyprawy polecamy w naszych modlitwach.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. Zapowiedzi: Grzegorz Stanisław Warchoł, kaw. z par. tut. i Renata Wiesława Pająk, panna z par. św. Wawrzyńca we Wrzosie.