12 zwykła

1. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w codziennych nabożeństwach odprawianych o godz. 17.30 pragniemy wyrazić naszą miłość, podziękować i przeprosić za grzechy nasze i bliźnich. Zapraszamy do uwielbienia Jezusa obecnego wśród nas w Najświętszym Sakramencie.

2. Ingres naszego nowego Pasterza diecezji, ks. Arcybiskupa Henryka Hosera odbędzie się w najbliższą sobotę, 28 czerwca o godz. 10.00. Zapraszamy do udziału w tej uroczystej Mszy świętej w Katedrze św. Floriana na warszawskiej Pradze.

3. Rozpoczęły się wakacje – dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom życzymy prawdziwego wypoczynku, przypominając o obecności na niedzielnych mszach świętych oraz codziennej modlitwie. Wszystkim, którzy udają się na letni wypoczynek powierzamy opiece Matki Bożej Dobrej Rady, prosząc o dobrą pogodę i bezpieczne przejazdy i powroty.

4. Z racji lata również uwrażliwiamy wszystkich na odpowiedni strój do kościoła, godny tego miejsca.

5. We wtorek, 24 czerwca obchodzimy w Kościele uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – zapraszamy do udziału w Mszy świętej.

6. Msza św. imieninowa w intencji solenizantek i solenizantów czerwca – odprawiona będzie w ostatnią niedzielę miesiąca – 29 czerwca o godz. 10.00.

7. Przypominamy, że z dniem 6 lipca w niedziele zmienia się układ Mszy świętych: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00.

8. Zachęcamy serdecznie do czytania artykułów religijnych, prasy i książek; można zajrzeć do naszego kiosku parafialnego. Przypominamy o odbieraniu zaprenumerowanej prasy.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na nasze prace w kościele. A tym, którzy mają nieco czasu i chcieliby np. popodlewać nasze rośliny przy kościele, serdecznie zapraszamy.

10. Ks. Biskup Stanisław Kędziora, administrator Diecezji, przychylając się do prośby ks. Krzysztofa Filipowicza o kontynuację pracy naukowej, zwolnił go z obowiązków wikariusza naszej parafii, powierzając mu jednocześnie obowiązki kapelana Zespołu Szkół Sióstr Felicjanek przy ul. Azaliowej w Warszawie. Zapraszam do udziału we Mszy św. w najbliższą środę o godz. 18.00, aby podziękować za przyczyną Matki Bożej za jego pracę i dar jego osoby, upraszając potrzebne łaski w dalszym życiu.
Na miejsce ks. Krzysztofa Władza Diecezjalna mianowała ks. Dariusza Rosłona, neoprezbitera, którego powitamy w najbliższą niedzielę.

11. Koncert Wawerskiej Orkiestry Kameralnej dzisiaj, w Falenicy godz. 19.15