Niedziela Trójcy Świętej

Niedziela Trójcy Świętej, 18 maja 2008r. – I Komunia Święta

1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 10.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, 21 dzieci z naszej parafii w pełni będzie uczestniczyło w Ofierze Mszy Świętej. Ogarnijmy dzieci i ich rodziny gorącą modlitwą. Dzieci i rodzinami zapraszamy na nabożeństwo majowe na godz. 17.30. Rozpoczyna się tzw. Biały Tydzień. Jest to nawiązanie do tradycji katechumenatu z pierwszych wieków Kościoła, kiedy nowo ochrzczeni przez cały tydzień po Chrzcie św. nosili białe szaty. Biały Tydzień to wielka szansa przyzwyczajenia dzieci po pierwszej Komunii św. do należytego uczestnictwa w Eucharystii. Codziennie do soboty włącznie 17.30 nabożeństwo majowe i Msza św. o godz. 18.oo.( wyjątkiem jest w czwartek Boże Ciało ). Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w sprzątanie kościoła: rodzicom dzieci komunijnych, Legionowi Maryi, tym także, którzy pomagali w pracach wokół kościoła.

2. W środę na godz. 18.00 zapraszamy do udziału w Nowennie ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady, naszej przemożnej Patronki. Przynośmy nasze intencje do modlitwy, składając je wcześniej w zakrystii.

3. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą o godz. 8.00, 10.00, 18.00. Uroczysta procesja wyrusza z kościoła po Mszy św. o godz. 10.00 ulicami: Szafirową, Iglastą, Jałowcową, Przewodową i Patriotów tak jak w ubiegłym roku. Prosimy włączyć się w przygotowanie ołtarzy, jak również w udekorowanie trasy procesji we flagi i emblematy religijne. Boże Ciało to nasza manifestacja wiary, Chrystus idzie ulicami naszego miasta. Postawą modlitwy i czci, wyrażającej się przyklęknięciem przed Najświętszym Sakramentem, oraz śpiewem wychwalajmy Chrystusa, który pozostał z nami na zawsze. Dzieci komunijne jak również III klasy przychodzą na główną Mszę św. o godz. 10.00 i biorą udział w procesji. Będziemy obchodzić oktawę Bożego Ciała, śpiewając Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z procesją.

4. W sobotę, 24 maja, ks. Krzysztof obchodzi 11 rocznicę święceń kapłańskich, pamiętajmy o nim w modlitwach i życzeniach

5. Za tydzień, 25 maja o godz. 11.30 Rocznica pierwszej Komunii św. dla dzieci klas III. Próby dla dzieci we wtorek i piątek o godz. 18.30.

6. Rada Osiedla Miedzeszyn, Legion Maryi i inne organizacje zapraszają na XV jubileuszowy festyn pod nazwą „Dzień Miedzeszyna”. Festyn odbędzie się w niedzielę 25 maja w godzinach od 12 do 20. Wzorem lat ubiegłych głównym punktem będzie loteria i poczęstunek domowymi ciastami. Fanty na prezenty loteryjne składamy w kiosku w kruchcie kościoła. Prosimy o upieczenie ciast i innych wyrobów cukierniczych. Dochód z loterii i pieczonych ciast zasili fundusz budowy naszej świątyni. Rada Osiedla zapowiada bogatą oprawę kulturalno – sportową. Będą konkursy plastyczne i zabawy, w których należy wykazać się wiedzą o naszym osiedlu i dzielnicy. Oficjalne rozpoczęcie festynu o godzinie 14.00 m. in. występ piosenkarza country „Lonstar”; bohatera całego pokolenia polskich wykonawców i fanów country, cieszący się uznaniem i szacunkiem środowiska artystycznego w Polsce i USA.

7. W związku z zaniedbaniami w odbieraniu prasy katolickiej dla dzieci, bardzo proszę o kontakt prenumeratorów i ponowną deklarację, w przeciwnym razie zrezygnujemy z zamówień. Parafia realizuje zobowiązania finansowe wobec wydawnictw, bez względu na to, czy pisma są odbierane czy nie. Przypominamy o odbieraniu prasy.

8. Msza św. imieninowa w intencji solenizantów i solenizantek majowych 25 maja o godz. 10.oo.; prosimy wpisywać swoich bliskich do Mszy św. zbiorowej w ich intencji o pomyślność, zdrowie i Boże błogosławieństwo.

9. Legion Maryi zaprasza na pielgrzymkę do Ostrej Bramy w Wilnie i do Kowna w dniach 16-17-18 czerwca b.r.( Wilno – kaplica M.B.Ostrobramskiej, obraz Jezusa Miłosiernego, miejsca związane z Św. S. Faustyną, Katedra, kościoły Wilna, Uniwersytet, cmentarz na Rossie, śladami Mickiewicza, Zwiedzanie Kowna, dawnej stolicy Litwy )Informacje w kiosku.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na nasze prace w kościele. Trwają prace elektryczne w kościele. W wakacje, jak Pan Bóg pozwoli będziemy tynkować kościół wewnątrz.

Drukuj