Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1630 spotkanie dla Kół Żywego Różańca, a Msza Święta w intencji maturzystów o godz.18oo.

2. Rozpoczynają się intensywne przygotowania do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, która będzie miała miejsce 18 maja o godz. 1000, dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1130 krótkie spotkanie z rodzicami, w czwartek próba śpiewu o godz. 1700, a o 1830 odbiór strojów komunijnych, w sobotę o 1530 pierwsza próba organizacyjna.

3. Młodzież zapraszamy w najbliższą środę o godz. 1630 na kolejne spotkanie. O godz. 1800 Nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady, naszej Patronki.

4. Mamy maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej, zapraszamy do udziału w nabożeństwach, są one odprawiane codziennie przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 1730. Zachęcamy dzieci do uczestnictwa, szczególnie przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i Rocznicowe. Karty uczestnictwa można odbierać w zakrystii, przewidujemy nagrody dla najbardziej gorliwych.

5. Niezwykłe i nietypowe wydarzenie będziemy mogli przeżyć w najbliższą sobotę - koncert na schodach naszego kościoła z okazji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego Altissimi donum Dei – 10 maja 2008 r. godz. 2200. To koncert w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, całość wpleciona będzie w litanię do Ducha Świętego, Byłoby dobrze, gdybyśmy nie byli "widzami", ale uczestnikami. Przygotowane będą teksty do recytowania (tekst litanii) wraz z opisem, kiedy co będzie czytane, a kiedy będzie śpiew. Dwie próby generalne odbędą się w czwartek i w piątek o 2000.

6. Zachęcamy do czytania i odbierania zaprenumerowanej prasy katolickiej oraz zapraszamy do naszego sklepiku. Są pisma dla dzieci.

7. Legion Maryi zaprasza na pielgrzymkę do Ostrej Bramy w Wilnie i do Kowna w dniach 16-17-18 czerwca b.r. Koszt 380 zł, zapisy w kiosku wraz z zaliczką.

8. Pozostało już tylko kilka miejsc na letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Krzeszowie, organizowany przez naszą Parafię; to niezwykły sposób spędzania wakacji połączony z codzienną Mszą Świętą i modlitwą. Karty kolonijne z zaliczką 100 zł prosimy składać do 11 maja - w zakrystii.

9. W naszym domu parafialnym działa Klub Integracji przy Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer, który pragnie zapobiegać poczuciu osamotnienia oraz pomóc osobom starszym podjąć aktywność społeczna i zdrowotną. 9 maja b.r. o godz. 1400 odbędzie się bezpłatne spotkanie nt. profilaktyki zdrowia. Lekarze z Instytutu Kardiologii z ul. Alpejskiej 42 zbadają ciśnienie krwi, poziom cholesterolu, cukru. Klub Integracji w najbliższym czasie planuje zorganizować zajęcia gimnastyczne, plastyczne dla seniorów, spotkania z ciekawymi ludźmi, koła zainteresowań.

10. Za tydzień, w niedzielę po Mszy św. o godz. 1130 zapraszamy na niespodziankę wszystkie dziewczynki, a o godz. 1900, po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców klas III przed uroczystością Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej, która odbędzie się 25 maja b.r. o godz. 1130.

11. Dziękujemy paniom za piękny wystrój ołtarzy, za czas ofiarowany oraz dobroczyńcom naszego kościoła za wszelkie finansowe wsparcie prac przy naszym kościele, dzisiejsze comiesięczne ofiary, jak również za ofiary złożone w ramach akcji „TYNKI”.

Drukuj