VI Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś uroczystość odpustowa Matki Bożej Dobrej Rady, To imieniny całej Parafii. Dziękujmy Panu Bogu za Jego dary, miłość, opiekę, łaski i prośmy o dalsze błogosławieństwo i rozwój, aby Maryja Matka Boża Dobrej Rady wypraszała całej naszej społeczności łaski do jeszcze lepszego pełnienia woli Bożej. Jest możliwość zyskania odpustu pod zwykłymi warunkami. O godz. 11.00 próba śpiewu dla dzieci klas II, a w poniedziałek o 1830 spotkanie dla rodziców tych dzieci. Prosimy o obowiązkowość.
   
 2. We wtorek przypada wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej
   
 3. Młodzież zapraszamy w najbliższą środę o godz. 16.30 ma kolejne spotkanie. O godz. 18.00 nabożeństwo – Nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady, naszej Patronki; Intencje piszemy na karteczkach i przynosimy przed Mszą św. do zakrystii.
   
 4. W czwartek rozpoczynamy miesiąc maj, w którym oddajemy cześć Matce bożej przez udział w nabożeństwach majowych. Będą one odprawiane tak jak w zeszłym roku pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30. Zapraszamy do uczestnictwa w śpiewie Litanii Loretańskiej i modlitwie do N. M. Panny. Pierwszego maja – Święto Pracy, pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo eucharystyczne.
   
 5. W tym tygodniu obchodzimy również pierwszy piątek miesiąca maja – to dzień wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przez spowiedź i Komunię świętą oraz inne uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego. Możliwość spowiedzi rano w czasie Mszy świętej i po południu od godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i błogosławieństwo eucharystyczne. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
   
 6. W sobotę obchodzimy uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Pierwsza sobota miesiąca maja, oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi, składając nasze wynagrodzenie. W tym dniu ksiądz uda się z komunią świętą do chorych. Wieczorem po Mszy św, w intencji ofiarodawców na budowę naszego kościoła i o Boże błogosławieństwo we wszelkich pracach za przyczyną Matki Bożej Dobrej Rady - wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do godz. 21.00.
   
 7. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i pierwsza niedziela miesiąca. o godz. 18.00 Msza św. w intencji maturzystów o pomyslne zdanie egzaminów.
   
 8. Zachęcamy do czytania i odbierania zaprenumerowanej prasy katolickiej oraz zapraszamy do naszego sklepiku.
   
 9. Legion Maryi zaprasza na pielgrzymkę do Ostrej Bramy w Wilnie i do Kowna w dniach 16-17-18 czerwca b.r. Koszt 380 zł, zapisy w kiosku wraz z zaliczką.
   
 10. Parafia nasza organizuje letni 10 – dniowy wyjazd dla dzieci i młodzieży w dniach od 7 do 18 lipca b.r. do Krzeszowa k/Wałbrzycha. Koszt to 650 zł. Informacje w zakrystii. Zapraszamy! Zostało niewiele miejsc, karty wraz z zaliczką 100 zł do 11 maja.
   
 11. Grupa Teatralna „ASSUNTA” działająca przy Gimnazjum nr 104 w Radości serdecznie zaprasza na pokaz spektaklu Katedra, który odbędzie się 29.04.2008 r. o godz. 13.00.
   „Stworzenie świata nie przychodzi łatwo”. Cztery żywioły uporządkowały świat, po którym miał stąpać człowiek – na chwałę Pana. Wierni Jemu ludzie utkali księgę ze słów Jego, aby złożyć ją na ołtarzu zbudowanej katedry – ku czci swego Stwórcy. I przychodzili do Niego z miłością, ze strachem, z radością. Ale grzech oddzielił człowieka od Boga i splótł świątynię czerwoną nicią swej obecności. Tak zaczęła się hierarchia władzy, której symbolem stała się wyblakła księga – zbiór słów bez wiary – bez znaczenia.
  „Jaskółka (…) Katedra ją złowiła w sklepienia sieć wysoką” . Człowiek opierający się despotyzmowi w katedrze tworzy wyłom, który musi być zniszczony. Ale czy grzech nie ma końca? Nadzieją jest światło Pana zamknięte na stronach pisma.
  Przemek Świętochowski„Stworzenie świata nie przychodzi łatwo”. Cztery żywioły uporządkowały świat, po którym miał stąpać człowiek – na chwałę Pana. Wierni Jemu ludzie utkali księgę ze słów Jego, aby złożyć ją na ołtarzu zbudowanej katedry – ku czci swego Stwórcy. I przychodzili do Niego z miłością, ze strachem, z radością. Ale grzech oddzielił człowieka od Boga i splótł świątynię czerwoną nicią swej obecności. Tak zaczęła się hierarchia władzy, której symbolem stała się wyblakła księga – zbiór słów bez wiary – bez znaczenia.
  „Jaskółka (…) Katedra ją złowiła w sklepienia sieć wysoką” . Człowiek opierający się despotyzmowi w katedrze tworzy wyłom, który musi być zniszczony. Ale czy grzech nie ma końca? Nadzieją jest światło Pana zamknięte na stronach pisma.
  Przemek Świętochowski
 12. W naszym domu parafialnym działa Klub Integracji przy Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer, który pragnie zapobiegać poczuciu osamotnienia oraz pomóc osobom starszym podjąć aktywność społeczna i zdrowotną. 9 maja b.r. o godz. 14.00 odbędzie się bezpłatne spotkanie nt. profilaktyki zdrowia. Lekarze z Instytutu Kardiologii z ul. Alpejskiej 42 zbadają ciśnienie krwi, poziom cholesterolu, cukru. Klub Integracji w najbliższym czasie planuje zorganizować zajęcia gimnastyczne, plastyczne dla seniorów, spotkania z ciekawymi ludźmi, koła zainteresowań.
   
 13. 22 kwietnia był Międzynarodowy dzień Ziemi - apel o ochronę środowiska naturalnego
   
 14. Dziękujemy za wszelkie finansowe wsparcie prac przy naszym kościele, jak również za ofiary złożone w ramach akcji „TYNKI”.
   

Drukuj