IV Niedziela Wielkanocna

  1.  DZISIAJ Niedziela Dobrego Pasterza, myślimy i modlimy się o dobrych pasterzy, osoby, które sprawują władzę, pieczę nad innymi, ale nade wszystko wpatrujemy się w jedynego Pasterza dusz – Jezusa Chrystusa; Nikt jeszcze nie zawiódł się na Bogu i Jego słowie, wielu natomiast żałowało, że posłuchało obietnic świata. Powierzmy Mu zatem siebie i nasze życie i idźmy Jego śladami.
Dzisiaj również ustanowiony przez sejm RP Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej (Polska Fundacja Katyńska w uznaniu zasług w sprawie ujawnienia prawdy o zbrodni katyńskiej i upamiętnienia ofiar uhonorowała medalem wybitym z okazji ustanowienia Dnia – m.in. abp. Sławoja Leszka Głódzia, naszego Ordynariusza.

  2.  Kontynuując obchody 3. rocznicy papieskiej dzisiaj o godz. 1100 program poświęcony osobie Sługi Bożego Jana Pawła II, przygotowany przez młodzież naszego Liceum Ogólnokształcącego z ul. Halnej pod kierunkiem katechetów. O godz. 1600 Msza św. dla dzieci klas II i ich Rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.
  3.  Pragniemy, aby nasza młodzież (gimnazjum i starsza) mogła spotykać się ze sobą i Chrystusem w kościele i przy kościele: tutaj - poznawać, kochać i naśladować Jezusa. Zapraszamy chłopców i dziewczęta w najbliższą środę na godz. 1630 na drugie już spotkanie.

  4.  W środę na 1800 zapraszamy na nabożeństwo – Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady, naszej Patronki, aby wypraszać naszym rodzinom potrzebne łaski i uczyć się odnosić zwycięstwa przez Maryję. Intencje piszemy na karteczkach i przynosimy przed Mszą św. do zakrystii.

  5.  W najbliższą sobotę o godz. 1600 nabożeństwo pokutne i Pierwsza Spowiedź Święta dzieci klas II. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych najmłodszych i ich rodzinach.

  6.  Zachęcamy do czytania i odbierania zaprenumerowanej prasy katolickiej. Są także pisma dla dzieci: Rycerz Niepokalanej, Anioł Stróż, Dominik oraz dla wszystkich pismo Sióstr Loretanek - Różaniec. Zapraszamy do naszego sklepiku.
  7.  Msza św. imieninowa w intencji solenizantów miesiąca kwietnia zostanie odprawiona
27 kwietnia o godz. 1000. Zgłaszajmy do modlitwy naszych bliskich i prośmy dla nich o Boże błogosławieństwo. Nie ma piękniejszego prezentu jak Msza św. ofiarowana w ich intencji.

  8.  Mamy jako parafia swoją stronę internetową. Nowa strona to: www.parafiamiedzeszyn.pl Serdecznie zapraszamy na naszą stronę i do współpracy, a jednocześnie składam podziękowanie autorowi tej strony i jej fundatorom.

  9.  Dziękujemy za wszelką pomoc i wsparcie naszych prac przy kościele, za wszelkie ofiary a szczególnie te złożone w ramach akcji „TYNKI”.

10.  Za tydzień przedstawiciele Towarzystwa Pomocy Dzieciom „Serce dziecka”, które opiekuje się i pomaga niewidomym dzieciom w Laskach, będą zbierać do puszek.

11.  Z naszej rodziny parafialnej odeszła do Boga śp. Teresa Bralska z ul. Popiołów. O jej zbawienie pomódlmy się wspólnie: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Drukuj