Ogłoszenia na niedzielę - 1 maja 2022 r.

Ogłoszenia na Trzecią Niedzielę Wielkanocną 1 maja 2022 roku

1. Dziś III Niedziela Wielkanocna. Jest to jednocześnie I niedziela miesiąca. Msza św. o godz. 13.00 będzie sprawowana w intencji zmarłych członków Kół Żywego Różańca, a po mszy św. i krótkim nabożeństwie spotkanie formacyjne w kościele dla wszystkich osób należących do Kółek Różańcowych. Zbiórka dla kandydatów do ministrantów dzisiaj o godz. 11.00. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 17.30.

2. We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. Tego dnia w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe tego dnia po mszy św. o godz. 18.00.

3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w naszym kościele codzienne nabożeństwa majowe. W niedzielę nabożeństwa te będą odprawiane o godz. 17.30, natomiast w dni powszednie po mszy św. wieczornej, czyli około godz. 18.40.

4. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w poniedziałek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, w środę wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona diecezji warszawsko-praskiej, w piątek święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

5. W piątek, I piątek miesiąca. Spowiedź tego dnia rano przed mszą św., a po południu od godz. 17.15. Tego dnia również odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. W najbliższą sobotę I sobota miesiąca. Poranna msza św. w intencji chorych, a o godz. 18.00 w intencji ofiarodawców, z prośbą o Boże błogosławieństwo w dalszych pracach przy kościele. Po wieczornej mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z nabożeństwem majowym.

7. Ofiary zbierane do puszek w następną niedzielę będą przeznaczone na utrzymanie naszego warszawsko-praskiego Seminarium Duchownego.


8. Ogłoszenie dotyczące Rocznicy I Komunii Świętej. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci rocznicowych odbędzie się w niedzielę 15 maja po mszy św. o godz. 11.30 w kościele.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodników: Idziemy, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

10. We wtorek kancelaria będzie nieczynna

11. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby funkcjonowania naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i te przelane na konto parafialne.

12. Zapowiedzi:
1. Marcin Adam Rusinowicz kaw. Z par. św. Antoniego w Sarnówku Dużym Joanna Helena Giemra panna z par. Św. Andrzeja Boboli w Markach

2. Mateusz Dryl kaw. z par. tut. - Agata Dąbkowska panna z par. Podwyższenia Krzyża św. W Goworowie

Redakcja Ks. Andrzej.

Drukuj