Ogłoszenia na niedzielę - 24 kwietnia 2022 r.

Ogłoszenia na Drugą Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia 2022 roku

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Udziela się odpustu zupełnego wiernym w Polsce, którzy dzisiaj odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia w kościele, lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum. Z racji Niedzieli Miłosierdzia po każdej mszy świętej w kruchcie kościoła będzie możliwość wzięcia małego prezentu-cytatu z Dzienniczka św. s. Faustyny. Dziś po każdej mszy świętej jest prowadzona przed kościołem zbiórka do puszek na dzieła charytatywne Caritas naszej Diecezji.

2. Również dzisiaj o godz. 19.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele. Obecność obowiązkowa.

3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w całym Kościele Powszechnym Tydzień miłosierdzia.

4. Jutro o godz. 19.00 kolejne Spotkanie Biblijne. Spotkanie poprowadzi pani dr Monika Waluś. Również jutro przypada święto św. Marka ewangelisty. Jest to dzień imienin naszego księdza proboszcza. Pamiętajmy tego dnia o nim w naszych modlitwach.

5. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika przeniesiona z dnia 23 kwietnia. Dla naszej parafii jest to dzień szczególny, ponieważ tego dnia przypada odpust parafialny Matki Bożej Dobrej Rady. Msza święta odpustowa o godz. 18.00, a poprowadzi ją i homilię wygłosi ks. Adam Węgrzyn, salezjanin znany z programu telewizyjnego Ziarno. Po mszy świętej krótkie nabożeństwo i procesja. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.

6. W piątek przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

7. Następna niedziela, to I niedziela miesiąca. O godz. 13.00 msza św. w intencji zmarłych członków Kółek Różańcowych, a po mszy świętej i nabożeństwie spotkanie formacyjne w kościele.

8. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy w naszym kościele codzienne nabożeństwa majowe. W niedzielę nabożeństwa te będą odprawiane o godz. 17.30, natomiast w dni powszednie po mszy św. wieczornej, czyli około godz. 18.40.

9. Dziękujemy pani Ewie Rybakowskiej i jej mamie Wiesławie za przygotowanie dla nas na tę niedzielę cytatów z Dzienniczka św. S. Faustyny i ręczne zapakowanie ich w formie listów ozdobionych kwiatkami.

10. Ogłoszenie dotyczące zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Stowarzyszenie Dobrych inicjatyw Pro Missio i firma Green Office Ecologic prowadzą zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputerów, drukarek, telefonów, monitorów, sprzętu RTV i AGD. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu pozwoli zebrać środki finansowe dla wsparcia projektów misyjnych. Zużyty sprzęt można przynosić pod budynek naszej plebanii do piątku 29 kwietnia do godz. 10.00. Szczegóły akcji na plakatach i ulotkach rozłożonych w kruchcie kościoła.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodników: Idziemy, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

12. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby funkcjonowania naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i te przelane na konto parafialne.

Redakcja Ks. Andrzej