Ogłoszenia na niedzielę - 28 marca 2021 r.

Ogłoszenia na Niedzielę Palmowę, czyli Męki Pańskiej - 28 marca 2021 roku

1. Obchodzimy dziś Niedzielę Palmową, Męki Pańskiej. Rozpoczynamy nasze rekolekcje, które poprowadzi ks. Maciej Kuczak, misjonarz św. Wincentego a’ Paulo. Od jutra będziemy transmitować Msze święte rekolekcyjne, a także liturgie Triduum Paschalnego.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie palm na dzisiejszą uroczystość. Dochód z nich uzyskany będzie przeznaczony na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.

3. Zachęcamy do przystępowania do spowiedzi przed świętami. Spowiadamy podczas Mszy świętych z wyjątkiem czasu trwania nauki rekolekcyjnej. Nie będziemy spowiadać podczas liturgii Triduum Paschalnego, ani w Wielką Sobotę.

4. W poniedziałek po Mszy wieczornej o godz. 18:00 będą wydawane paczki dla potrzebujących. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i naszej parafialnej Caritas.

5. W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. W czasie trwania adoracji można skorzystać z sakr. pokuty.

6. W środę o godz. 19:00, w kościele odbędzie się obowiązkowa odprawa dla lektorów, ministrantów i kandydatów przed Triduum Paschalnym.

7. W Wielki Czwartek Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 19:00. Będziemy dziękować Bogu za sakrament Kapłaństwa i Eucharystii. Po Mszy Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy. Po liturgii zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. Adoracja potrwa do godz. 22:00 (za udział w śpiewie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny). W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja w Ciemnicy od godz. 7:00. O godz. 15:00 rozpoczniemy dziewięciodniową Nowennę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Po nabożeństwie obrzęd udzielenia komunii świętej. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:30. Po niej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu. Bezpośrednio po liturgii wierni łączący się duchowo z nami za pośrednictwem Internetu będą mogli przyjąć komunię świętą. Po liturgii zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. Adoracja w Grobie będzie prowadzona przez całą noc. Zachęcamy do zapisów na czuwanie nocne, listy znajdują się w kruchcie kościoła. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

9. W Wielką Sobotę trwa adoracja Pana Jezusa w Grobie. O godz. 15:00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Wigilia Paschalna rozpocznie o godz. 19:30. Na liturgię zabieramy świece chrzcielne, bowiem nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. W tym dniu święcimy pokarmy na stół wielkanocny - zapraszamy w godz. 8:00 – 18:00 (co pół godziny). Ministranci w tym dniu będą rozprowadzali wodę święconą.

10. W Wielkanoc zapraszamy na Mszę Świętą Rezurekcyjną, której będzie przewodniczył ordynariusz naszej diecezji bp Romuald Kamiński. Nie będzie Mszy o godz. 8:00. Na Mszy o godz. 13:00 będziemy modlić się w intencji członków Żywego Różańca. Nowenna do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy świętej.

11. W sklepiku dostępne są świece wielkanocne Caritas.

12. Przed kościołem rozdawane są darmowe maseczki dostarczone przez urząd dzielnicy.

13. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jednocześnie przypominamy, że można jeszcze składać ofiarę na kwiaty do puszki.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

15. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i przelane na konto parafialne.

16. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni kościoła.

redakcja Ks. Arkadiusz

Rekolekcje Wielkopostne w Parafii Matki Bożej Dobrej Rady
Prowadzi Ks. Maciej Kuczak - Misjonarz Wincentego a Paulo

Niedziela Palmowa - 28 marca 2021 r.
  8:00 - Msza św. z nauką dla wszystkich
10:00 - Msza św. Z nauką dla wszystkich (Gorzkie Żale po mszy)
11:30 - Msza św. Z nauką dla dzieci
13:00 - Msza św. z nauką dla wszystkich
18:00 - Msza św. z nauką dla młodzieży

Wielki Poniedziałek - 29 marca 2021 r.
  9:40 - Modlitwa Poranna
10:00 - Msza św. z nauką dla wszystkich
15:00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia
16:30 - Msza św. z nauką dla dzieci
18:00 - Msza św. z nauką dla dorosłych i młodzieży szkolnej
19:30 - Msza św. z nauką dla studiujących i powracających z pracy

Wielki Wtorek - 30 marca 2021 r. (odpust zupełny za udział w rekolekcjach)
  9:40 - Modlitwa Poranna
10:00 - Msza św. z nauką dla wszystkich
15:00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia
16:30 - Msza św. z nauką dla dzieci
18:00 - Msza św. z nauką dla dorosłych i młodzieży szkolnej
19:30 - Msza św. z nauką dla studiujących i powracających z pracy

Sakrament Pokuty sprawowany podczas każdej Mszy św. Nie spowiadamy w trakcie nauk rekolekcyjnych.