Ogłoszenia na niedzielę - 14 lutego 2021 r.

Ogłoszenia na VI Niedzielę Zwykłą - 14 lutego 2021 roku

1. Dziś VI Niedziela Zwykła. Po Mszy zbieramy ofiary do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji.

2. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w środę od godz. 17:00 oraz nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 18:00. W czasie trwania adoracji można skorzystać z sakr. pokuty.

3. W tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy 40-sto dniowy okres pokuty - Wielki Post. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 9:00, 18:00 i 19:30. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły.

4. W środę w naszej wspólnocie parafialnej gościł będzie ks. Biskup Ordynariusz Romuald Kamiński, który przeprowadzi wizytację kanoniczną parafii. Przyjedzie na Msze św. o godz. 18:00 i 19:30. Serdecznie na te Msze św. zapraszamy wszystkich parafian.

5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
- w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:15 i dla dorosłych po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18:30.
- w niedziele Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną w kościele po Mszy św. o godz. 10:00.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych poprowadzą w kolejne piątki Wielkiego Postu następujące wspólnoty:
20 lutego - Służba Liturgiczna Ołtarza
27 lutego - Legion Maryi
06 marca - Szkoła Nowej Ewangelizacji
13 marca - chór parafialny
20 marca - Żywy Różaniec

6. W związku z rozpoczynającym się czasem Wielkiego Postu przypominamy obowiązujące zasady postne. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego. Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijan podjęcia innych form pokuty.

7. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie 28 lutego na godz. 17:15.

8. W poniedziałek na rogu ulic Żwanowieckiej i Drozdowej o godz. 10:00 odbędzie się konferencja prasowa w sprawie ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż południowej obwodnicy Warszawy.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i przelane na konto parafialne.

11. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni kościoła.

redakcja Ks. Arkadiusz