Ogłoszenia na niedzielę - 27 grudnia 2020 r.

Ogłoszenia na Święto Świętej Rodziny - 27 grudnia 2020 roku

1. Obchodzimy dzisiaj święto Świętej Rodziny z Nazaretu.

2. W poniedziałek będziemy obchodzić święto Świętych Młodzianków, męczenników.

3. W środę o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek zapraszamy na mszę świętą dziękczynną na zakończenie roku kalendarzowego. Z racji na obostrzenia msza święta wieczorna rozpocznie się o godz. 17:30.

5. W piątek w pierwszy dzień nowego roku będziemy obchodzić uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte wg porządku niedzielnego. Z racji na uroczystość możemy spożywać tego dnia pokarmy mięsne.

6. W sobotę będziemy obchodzić pierwszą sobotę miesiąca. Wieczorem msza o Niepokalanym Sercu NMP i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

7. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 13:00 będziemy modlić się w intencji członków Żywego Różańca. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

8. W tygodniu dostępne są wolne intencje mszy świętych.

9. Serdecznie dziękujemy p. Ryszardowi Rutkowskiemu za ofiarowanie i dostarczenie choinek do naszego kościoła, wspólnocie Szkoły Nowej Ewangelizacji za obsadzenie i udekorowanie świątecznych drzewek, p. Joannie i Markowi Jeżom za wystrój ołtarzy, a także p. Kosmal, Sekuła oraz p. Pawłowi Pietrzakowi za przygotowanie szopki.

10. Przy kropielnicy pojawiło się urządzenie z wodą święconą, którą możemy się przeżegnać wchodząc do kościoła. Dziękujemy p. Darkowi Sekule za zrobienie całego urządzenia a p. Kosmalom za dystrybutor w nim umieszczony.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

12. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i przelane na konto parafialne.

13. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni kościoła.

redakcja Ks. Arkadiusz

Wizyta Duszpasterska zwana kolędą w tych trudnych dla każdego z nas czasach nie może odbyć się w tradycyjnej formie. Ks. Biskup ordynariusz podaje jako formę zaproszenie parafian poszczególnych ulic lub domów na Mszę świętą, która jest ofiarowana w intencji zaproszonych parafian jak i zmarłych z ich rodzin. Osoby chore i nie mogące z innych przyczyn uczestniczyć w takiej Mszy świętej Ks. Biskup zachęca do podjęcia modlitwy osobistej i rodzinnej w swoim domu.
Przychylając się do tej sugestii Ks. Biskupa pragniemy zaprosić mieszkańców: 8 stycznia (piątek) na godz. 19:00 ul. Jagienki (niska zabudowa) i bloku nr 1 oraz ul. Włókiennicza 53; 9 stycznia (sobota) na godzinę 19:00 mieszkańców bloku Włókiennicza 51 i 55.

Drukuj