Ogłoszenia na niedzielę - 20 grudnia 2020 r.

Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu - 20 grudnia 2020 roku

1. Dziś IV Niedziela Adwentu. Zachęcamy do spowiedzi przed świętami. Dodatkowo dn. 21 grudnia będzie możliwość skorzystania z sakr. Pokuty w godzinach 17:00 - 21:30.

2. Zachęcamy do udziału w mszach świętych roratnich o godz. 6:45. Msza poprzedzona śpiewem godzinek ku czci MB o godz. 6:20. Wszystkim, którzy włączyli się w adwentowe czuwanie z serca dziękujemy.

3. W środę o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją zachowujemy postny charakter tego dnia i wieczerzy wigilijnej. Nie będzie mszy o godz. 18:00. Uroczysta Msza św. w Świętą Noc Narodzenia Pańskiego, czyli Pasterka o godz. 24:00. Taca z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, a ofiary złożone na tacę w drugi dzień świąt będą przeznaczone na budowę świątyń w naszej Diecezji.

5. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tj. w piątek i sobotę porządek mszy jak w każdą niedzielę. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

6. W sklepiku dostępne są świece Caritas na stół wigilijny. Poświęcone opłatki dostępne są w zakrystii. Także ministranci rozprowadzają sianko przy wejściu do kościoła.

7. W sklepiku można nabyć kalendarze misyjne na przyszły rok. Ofiara dobrowolna. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie misjonarzy w Peru.

8. Przy wejściu do kościoła ustawiony jest kosz, w którym możemy składać dary na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.

9. Przygotowane przez parafialną Caritas paczki świąteczne będzie można odebrać we wtorek po wieczornej mszy świętej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło dzieląc się różnymi darami.

10. Rada Osiedla informuje, że w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer można indywidualnie zgłaszać chęć otrzymania paczki świątecznej poprzez nagranie się na automatyczną sekretarkę podając adres dostarczenia paczki przez wolontariuszy w dniu 24 grudnia: tel. (22)112-02-44, (22)188-14-54. Zgłoszenia wolontariuszy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

11. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 10:00 będziemy modlić się w intencji solenizantów miesiąca grudnia.

12. Zgodnie z dekretem ks. biskupa tegoroczna wizyta duszpasterska nie może odbyć się w tradycyjnej formie. W przyszłą niedzielę podamy informacje na temat tegorocznej kolędy.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

14. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i przelane na konto parafialne.

15. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni kościoła.

redakcja Ks. Arkadiusz