Ogłoszenia na niedzielę - 22 listopada 2020 r.

Ogłoszenia na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 22 listopada 2020 roku

1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z tej racji po mszy świętej o godz. 13:00 odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu w dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny.

2. W poniedziałek o godz.19:00 zapraszamy na spotkanie biblijne.

3. W środę o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O godz.18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. W sklepiku dostępne są świece Caritas na stół wigilijny. Poświęcone opłatki będą dostępne od przyszłej niedzieli.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas duchowego przygotowania na narodziny Chrystusa. Na mszy o godz. 10:00 będziemy modlić się w intencji solenizantów miesiąca listopada.

6. Przypominamy, że zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej odpust zupełny za zmarłych można uzyskać w osiem dowolnie wybranych dni listopada pod zwykłymi warunkami, tj. nawiedzić pobożnie cmentarz, być w stanie łaski uświęcającej, pomodlić się w intencji zmarłych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i przelane na konto parafialne.

9. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni kościoła.

redakcja Ks. Arkadiusz