Ogłoszenia na niedzielę - 15 listopada 2020 r.


Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę Zwykłą - 15 listopada 2020 roku

1. Dzisiaj XXXIII Niedziela Zwykła. Po mszach zbieramy ofiary do puszek na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

2. W środę o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

3. Nabożeństwo za ojczyznę za wstawiennictwem bł. Jerzego Popiełuszki w czwartek po wieczornej mszy.

4. W tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
    pon. - wspomnienie NMP Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia
    wt. - św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
    śr. - św. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
    piąt. - św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
    sob. - Ofiarowanie NMP
 
5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z tej racji po mszy świętej o godz. 13:00 odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia.

6. Przypominamy, że zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej odpust zupełny za zmarłych można uzyskać w osiem dowolnie wybranych dni listopada pod zwykłymi warunkami, tj. nawiedzić pobożnie cmentarz, być w stanie łaski uświęcającej, pomodlić się w intencji zmarłych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i przelane na konto parafialne.

9. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni kościoła.

redakcja Ks. Arkadiusz

Drukuj