Ogłoszenia na niedzielę - 08 listopada 2020 r.

Ogłoszenia na XXXII Niedzielę Zwykłą - 08 listopada 2020 roku

1. Dzisiaj XXXII Niedziela Zwykła. Przeżywamy dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Z tej racji po mszach zbieramy ofiary do puszek. Po wieczornej mszy świętej zapraszamy na ostatnie spotkanie modlitewne w ramach akcji „Różaniec do granic nieba”.

2. W poniedziałek obchodzimy święto rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy tego dnia nabożnie nawiedzą katedrę lub konkatedrę i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę.

3. We wtorek na wieczornej mszy będziemy modlić się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznicowych.

4. W środę obchodzimy wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, a także 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Msze święte o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. O godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O godz.18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5. W sobotę o godz. 18:00 msza i nabożeństwo za wstawiennictwem św. Charbela z błogosławieństwem relikwiami.

6. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na utrzymanie Seminarium Duchownego.

7. Przypominamy, że zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej odpust zupełny za zmarłych można uzyskać w osiem dowolnie wybranych dni listopada pod zwykłymi warunkami, tj. nawiedzić pobożnie cmentarz, być w stanie łaski uświęcającej, pomodlić się w intencji zmarłych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i przelane na konto parafialne.

10. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni kościoła.

redakcja Ks. Arkadiusz

Drukuj