Ogłoszenia na niedzielę - 01 listopada 2020 r.

Ogłoszenia na Uroczystość Wszystkich Świętych - 01 listopada 2020 roku

1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Po mszy świętej o godz. 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Nie ma spotkania członków Żywego Różańca, zapraszamy do wspólnej modlitwy wieczorem.

2. Zapraszamy na nabożeństwo w intencji zmarłych połączone z czytaniem wypominek jednorazowych dzisiaj i jutro o godz. 17:00.

3. W poniedziałek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte o godz. 7:00, 10:00 i 18:00.

4. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17:00. O godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu będziemy obchodzić pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź w piątek rano przed mszą i od godz. 17:15. Wieczorem msza o NSPJ oraz adoracja do godz. 20:00. W sobotę msza o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18:00 i adoracja do godz. 20:00.

6. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w ramach akcji „Różaniec do granic nieba”. Od dnia dzisiejszego po wieczornej mszy (w niedzielę ok. 18:55, w tygodniu ok. 18:35) będziemy ofiarowywać Bogu przebłaganie za grzechy aborcji, prosić dusze czyśćcowe o modlitwę oraz przepraszać dzieci nienarodzone prosząc je o wstawiennictwo za nami. Zachęcamy, aby każdego dnia przynosić ze sobą świecę lub znicz, które zapalimy dla dzieci nienarodzonych.

7. W zakrystii przyjmujemy wypominki za zmarłych: jednorazowe (czytane 1 i 2 listopada), roczne (odczytywane w każdą niedzielę przed mszą o godz. 13:00) i rocznicowe (msza św. w II wtorek miesiąca).

8. Przypominamy, że zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej odpust zupełny za zmarłych można uzyskać w osiem dowolnie wybranych dni listopada pod zwykłymi warunkami, tj. nawiedzić pobożnie cmentarz, być w stanie łaski uświęcającej, pomodlić się w intencji zmarłych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i przelane na konto parafialne.

11. Informujemy, że w świetle obowiązujących przepisów sanitarnych w naszej świątyni może przebywać łącznie 120 osób. Każdy zobowiązany jest do zakrywania ust i nosa.

redakcja Ks. Arkadiusz

Drukuj