Ogłoszenia na niedzielę - 25 października 2020 r.

Ogłoszenia na XXX Niedzielę Zwykłą - 25 października 2020 roku

1. Dzisiaj XXX Niedziela Zwykła.

2. W środę obchodzimy święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17:00. O godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci odprawiane są w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17:15. Różaniec dla dorosłych w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 17:30.

4. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Od dnia dzisiejszego przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii wypominki jednorazowe (czytane 1 i 2 listopada), roczne (odczytywane w każdą niedzielę przed mszą o godz. 13:00) i rocznicowe (Msza św. w II wtorek miesiąca).

5. Jeszcze tylko dzisiaj można przekazać różańce, okulary i skarpetki dla potrzebujących podopiecznych s. Dominikanek z Kamerunu. Wszystkie rzeczy prosimy składać w koszu wystawionym przy wejściu do kościoła.

6. Osoby, które zapisały się na prenumeratę czasopisma Oremus proszone są o zgłaszanie się do zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej odpust zupełny za zmarłych można uzyskać w 8 dowolnie wybranych dni listopada pod zwykłymi warunkami, tj. nawiedzić pobożnie cmentarz, być w stanie łaski uświęcającej, pomodlić się w intencji zmarłych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i przelane na konto parafialne.

10. Informujemy, że w świetle obowiązujących przepisów sanitarnych w naszej świątyni może przebywać łącznie 120 osób. Każdy zobowiązany jest do zakrywania ust i nosa.

redakcja Ks. Arkadiusz

Drukuj