Ogłoszenia na niedzielę - 27 września 2020 r.

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą - 27 września 2020 roku

1. Dzisiaj XXVI Niedziela Zwykła. Po mszach zbieramy ofiary do puszek na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

2. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17.00. O godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź rano przed Mszą św. oraz po południu od godz. 17.15. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. w int. chorych. O godz. 18.00 Msza św. w int. ofiarodawców i o Boże błogosławieństwo w pracach przy kościele oraz adoracja do godz. 20.00.

4. Po niedzielnej Mszy św. tej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci komunijnych.

5. W związku z wciąż panującym zagrożeniem epidemicznym nie będziemy odwiedzać chorych z komunią świętą wg zwykłego porządku. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba, jesteśmy gotowi udzielić posługi sakramentalnej po ówczesnym zgłoszeniu.

6. Najbliższe spotkanie w ramach 33-dniowych rekolekcji odbędzie się w środę o godz. 19.00.

7. Dziękujemy p. Adamowi Pietrzakowi za 14 letnią posługę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej poprzez prowadzenie scholi dziecięcej. Życzymy p. Adamowi wielu sukcesów na innych polach działań.

8. Pan organista zaprasza do wspólnego śpiewu w scholi dziecięcej i młodzieżowej. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do organisty.

9. W ramach międzynarodowej akcji - "Koronka na ulicach miast świata 28 września godz. 15.00" Legion Maryi zaprasza na wspólną modlitwę przy Krzyżu Milenijnym ul. Patriotów (przy Biedronce), by prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego.

10. Rozpoczyna się miesiąc październik - miesiąc Różańca. Od czwartku zapraszamy do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci będą odprawiane w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15. Dzieci otrzymają planszę, na którą będą mogły naklejać obrazki rozdawane podczas nabożeństw. Dorosłych zapraszamy na modlitwę różańcową w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 17.30. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy wspólnoty parafialne do prowadzenia modlitwy różańcowej.

11. Osoby zainteresowane przedłużeniem lub rozpoczęciem prenumeraty czasopisma Oremus zawierającego zestaw czytań mszalnych na każdy dzień, proszone są o zgłaszanie się po Mszy św. do zakrystii lub do kancelarii.

12. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy modlić się w intencji Kół Żywego Różańca. Po Mszy adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca oraz spotkanie członków Żywego Różańca. Po mszach będziemy zbierać ofiary do puszek na dom św. s. Faustyny w Ostrówku.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

14. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i przelane na konto parafialne.

15. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni kościoła.
 
redakcja Ks. Arkadiusz

Drukuj