Niedziela Miłosierdzia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –
II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego, 30 marca 2008r.

1. Kończymy w dniu dzisiejszym obchód Oktawy Wielkanocy. O godz. 1500 dzisiaj Godzina Miłosierdzia, można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele w obecności Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do wzięcia udziału, by w ten sposób wyrazić naszą miłość i wdzięczność za cuda Bożej Miłości. Prośmy gorąco, aby dzisiaj nasza Ojczyzna i świat doznały owoców Bożego miłosierdzia, aby wielu zrozumiało i przyjęło sercem i życiem miłość Boga objawioną w Jezusie, Odkupicielu.

2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego ze względu na Oktawę Wielkanocy została przeniesiona na jutro. Wszystko odnosi się do Tego, który ma przyjść: do Jezusa. On jako „Syn Najwyższego” otrzyma „tron Dawida... a Jego panowaniu nie będzie końca”. Jego poczęcie dokona się w łonie Maryi bez współudziału mężczyzny, dzięki szczególnemu działaniu Bożemu: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię” Serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii. Po Mszy św. wieczornej chętni będą mogli podjąć Duchową Adopcję dziecka poczętego.

3. W każdą niedzielę o godz. 1100 w sali w kościele odbywają się próby śpiewu dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – obecność obowiązkowa.

4. Kościół młodych serc to wspólnota młodych ludzi – młodzieży, którzy pragną łączyć swoje serca z Chrystusem, jedynym Zbawicielem człowieka. Pragniemy, aby młodzież (gimnazjum i starsza) mogła spotykać się ze sobą i Chrystusem w kościele i przy kościele: tutaj - poznawać, kochać i naśladować Jezusa. Zapraszamy chłopców i dziewczęta w najbliższą środę na godz. 1630.

5. W środę na 1800 zapraszamy na nabożeństwo – Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady, naszej Patronki, aby wypraszać naszym rodzinom potrzebne łaski i uczyć się odnosić zwycięstwa przez Maryję. Intencje piszemy na karteczkach i przynosimy przed Mszą św. do zakrystii. 2 kwietnia to rocznica odejścia do Pana naszego kochanego papieża – Jana Pawła II – prośmy w tym dniu, aby mógł jak najszybciej być naszym orędownikiem u Ojca. Ułóżmy tak swoje zajęcia, by wziąć udział we Mszy św. wieczornej: dzieci, młodzież, dorośli. Weźmy znicze, które zapalimy przy jego obrazie jako znak pamięci, wdzięczności i modlitwy.

6. W czwartek we Mszy św. wieczornej polecamy miłości Bożej sprawę powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie spośród nas. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. i adorację po niej.

7. Najbliższy piątek jest pierwszym miesiąca kwietnia, oddajemy cześć Sercu Pana Jezusa - wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa wynagradzająca za grzechy nasze i innych po wieczornej Mszy świętej. Przypominamy dzieciom, młodzieży i wszystkim innym zachęcając do gorliwości i częstego przystępowania do komunii świętej. Zaproszenie kierujemy także do tych, którzy nie byli u spowiedzi na Wielkanoc, żeby nie odkładali i skorzystali z możliwości.

8. W sobotę, 5 kwietnia mamy pierwszą sobotę miesiąca, oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny; rano odwiedzimy chorych, by im zanieść Chrystusa, wieczorem we Mszy św. modlimy się w intencji wszystkich ofiarodawców naszego kościoła. Upraszając potrzebnych łask dla ludzi dobrego serca, zdrowia, sił, pokoju, zwłaszcza dla tych, którzy od wielu lat wspomagają wytrwale dzieło budowy kościoła, dziękujemy przez złożenie Ofiary Mszy świętej za to dobro, wyrażając naszą wdzięczność. Po Mszy św. o godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 2100. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym czasie na budowę, także rodzinom i pojedynczym parafianom i przyjaciołom za ofiary przekazane na tynki – to nasz główny widoczny wysiłek na ten rok.

9. Za tydzień w naszym kościele KONCERT PAPIESKI – SANTO SUBITO.
Niedziela: 6 kwietnia godz. 1100; wystąpią artyści Teatru Wielkiego Opery Narodowej: Bogumiła Dziel – Wawrowska, Robert Dymowski, Małgorzata Piszek. Prowadzenie koncertu Ryszard Nowaczewski. Zapraszamy!

10. Zachęcamy do czytania i odbierania zaprenumerowanej prasy katolickiej. Są także pisma dla dzieci: Rycerz Niepokalanej, Anioł Stróż, Dominik oraz dla wszystkich pismo Sióstr Loretanek - Różaniec.