Ogłoszenia na niedzielę - 3 maja 2020 r.

Ogłoszenia na Czwartą Niedzielę Wielkanocną - 3 maja 2020 roku

1. Dzisiaj w Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i do Życia Konsekrowanego.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych które są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30 przed Mszą św.

3. W środę przypada święto świętych apostołów Filipa i Jakuba. Od godz.17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi o 18.00 Msza w intencjach nowennowych.

4. W I czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. w niej modlić się będziemy w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii.

5. W piątek obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości, można spożywać pokarmy mięsne.

6. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki Warszawy.

7. Kancelaria parafialna czynna jest normalnie.

8. Dostosowując się do nowych decyzji władz administracyjnych ograniczających liczbę wiernych w kościele do 1 osoby na 15 m2, podajemy, że od 20 kwietnia, w naszej Świątyni jednocześnie może przebywać 51 osób. Zachowajmy odpowiednie odstępy. Przypominamy o noszeniu maseczek.

9. Dziękujemy wszystkim gościom i parafianom za wpłaty pieniężne, które są dokonywane w miejsce tacy niedzielnej na konto parafialne, jak również imiennym i bezimiennym ofiarodawcom. Dziękujemy za wyraz troski o bieżące utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać.

10. Zgodnie z zaleceniem Władzy Duchownej jesteśmy zachęceni też do wytrwałej i żarliwej modlitwy błagalnej o deszcz, w związku z grożącą nam suszą. Nie ustawajmy też w modlitwie o oddalenie epidemii, o zdrowie dla zakażonych, o siły dla służb sanitarnych; módlmy się o błogosławieństwo i opiekę Bożą dla personelu medycznego, dla ratowników medycznych, rehabilitantów, pielęgniarek i lekarzy.

11. Zapowiedź 1: Konrad Michał Kulik kaw. z par. tut i Magdalena Gowin panna z par. Św. Anny w Lubartowie.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp. Stefan Ert – Eberdt, polecajmy go modlitwie: Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie...

       Drodzy Parafianie!

Prosimy o wyrozumiałość, odpowiedzialność i stosowanie się do wszelkich zaleceń i zarządzeń ze względu na bezpieczeństwo nas wszystkich. Jest to dla nas wszystkich trudny czas, ale wykorzystajmy go na pogłębienie więzi rodzinnych, naszej osobistej modlitwy i więzi z Bogiem. Zachęcamy do gorliwej modlitwy w domach, podjęcia postów i wyrzeczeń w intencji ustania pandemii. Potrzeba nam, w tym czasie, upaść na kolana i żarliwie błagać Boga o Jego miłosierdzie. Jako Wasi Duszpasterze nie zostawiamy Was samych, jesteśmy do Waszej dyspozycji, modlimy się za Was, a Was prosimy o modlitwę za nas.

       Z głębi serca wszystkim Wam błogosławimy!

Redakcja Ks. Proboszcz

Drukuj