Ogłoszenia na niedzielę - 26 kwietnia 2020 r.

Ogłoszenia na Trzecią Niedzielę Wielkanocną - 26 kwietnia 2020 roku

1. Dzisiaj przeżywamy 3 niedzielę wielkanocną, która obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Jak kiedyś uczniowie zmierzający do wsi Emaus, dziś mamy okazję do spotkania ze Zmartwychwstałym Panem. Pragnie On nam Pisma wyjaśniać; zaprasza do spotkania się z Nim w Jego Słowie. Nie wszyscy możemy być na Eucharystii – ale każdy z nas może spotkać się z Jezusem w Jego Słowie. Zachęcamy, aby dzisiaj wziąć do ręki Pismo święte. To Słowo Boże zawarte w tej księdze daje nam życie; to Jego Słowo daje nam pokój, którego nie da nam świat. „Bierz i czytaj” (św. Augustyn).

2. W środę, 29 kwietnia – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi Msza św. nowennowa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

3. 1 maja przypada I piątek miesiąca. Spowiedź rano przed mszą św. i po południu od godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00.

4. Od najbliższego piątku 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Przez cały maj będą one odprawiane w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie i uroczystości po Mszy Św. wieczornej ok. 18.30.

5. Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne, w maju, nie odbędą się comiesięczne odwiedziny chorych z Komunią św. W trudnych i nagłych przypadkach prosimy o indywidualne wezwanie księdza z posługą sakramentalną.  Ze względu na świąteczny charakter dnia Biskup naszej Diecezji udziela wiernym dyspensy od postu.

6. W sobotę, 2. maja, obchodzona będzie przeniesiona uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. tego dnia z uroczystości o godz.: 7.00, 10.00, 18.00; adoracja w I sobotę miesiąca po Mszy św. do godziny 20.00.    

7. Uroczystości I Komunii Świętej, które miały odbyć się w maju, ze względu na czas pandemii, przesunięte są wrzesień, tak, jak dzieci wrócą do szkoły.

8. Kancelaria w tym tygodniu czynna we wtorek i czwartek od 16 do 17.30.

9. Nasza parafia już od kilku niedziel jest pozbawiona tacy z której utrzymuje się kościół i parafia. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za wpłaty pieniężne, które są dokonywane w miejsce tacy niedzielnej na konto parafialne. Dziękujemy za wyraz troski o bieżące utrzymanie naszej świątyni.     

10. Zgodnie z zarządzeniami rządowymi zostało wprowadzone ograniczenie możliwości uczestnictwa wiernych we Mszach Świętych (niedzielnych, obrzędowych, w dni powszednie). Według aktualnych wytycznych wewnątrz świątyni może przebywać 1 osoba na 15 m. kw. powierzchni budynku, przy zachowaniu odpowiednich odstępów i norm sanitarnych. W związku z tym, uwzględniając powierzchnię naszego kościoła, w jednym czasie może przebywać w nim 51 osób. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa.

11. Zgodnie z zaleceniem Władzy Duchownej jesteśmy zachęceni też do wytrwałej i żarliwej modlitwy błagalnej o deszcz, w związku z grożącą nam suszą. Nie ustawajmy też w modlitwie o oddalenie epidemii, o zdrowie dla zakażonych, o siły dla służb sanitarnych; módlmy się o błogosławieństwo i opiekę Bożą dla personelu medycznego, dla ratowników medycznych, rehabilitantów, pielęgniarek i lekarzy.

12. Pan powołał do wieczności, w tych ostatnich dniach: śp. Krystynę Grzegrzółkę zmarłą ogarnijmy szczerą modlitwą: Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie...
                    
    Drodzy Parafianie!

Prosimy o wyrozumiałość, odpowiedzialność i stosowanie się do wszelkich zaleceń i zarządzeń ze względu na bezpieczeństwo nas wszystkich. Jest to dla nas wszystkich trudny czas, ale wykorzystajmy go na pogłębienie więzi rodzinnych, naszej osobistej modlitwy i więzi z Bogiem. Zachęcamy do gorliwej modlitwy w domach, podjęcia postów i wyrzeczeń w intencji ustania pandemii. Potrzeba nam, w tym czasie, upaść na kolana i żarliwie błagać Boga o Jego miłosierdzie. Jako Wasi Duszpasterze nie zostawiamy Was samych, jesteśmy do Waszej dyspozycji, modlimy się za Was, a Was prosimy o modlitwę za nas.

    Z głębi serca wszystkim Wam błogosławimy!

Redakcja Ks. Proboszcz

Drukuj