Ogłoszenia na niedzielę - 19 kwietnia 2020 r.

Ogłoszenia na Drugą Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego - 19 kwietnia 2020 roku

1. Godzina Miłosierdzia, połączona z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, dzisiaj o godz. 15.00. - Chciejmy zanurzyć się w zdroju Miłosierdzia Bożego odmawiając Koronkę i trwając na adoracji Najświętszego Sakramentu. W Dzienniczku Świętej Siostry Faustyny czytamy: „… w tej godzinie nie odmówię duszy niczego, która mnie prosi przez Mękę moją”. Niech to niedzielne popołudnie, w Święto Miłosierdzia Bożego, będzie wypełnione modlitwą i skupieniem. Korzystając z transmisji telewizyjnych i internetowych, módlmy się o oddalenie epidemii, o zdrowie dla zakażonych, o siły dla służb medycznych i sanitarnych.

2. W środę od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, a o godz. 18.00 Msza Św. w intencjach nowennowych (z Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy).

3. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.

4. Zgodnie z zarządzeniami rządowymi zostało wprowadzone ograniczenie możliwości uczestnictwa wiernych we Mszach Świętych (niedzielnych, obrzędowych, w dni powszednie).

Od 20 kwietnia w każdej Mszy Świętej może brać udział maksymalnie 51 osób.

5. Ks. Biskup Romuald udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego i w dni świąteczne uczestnictwa we Mszy Świętej: osobom w podeszłym wieku, osobom chorym lub mającym objawy infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym sprawującym nad nimi bezpośrednią opiekę, a także wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.

Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Zachęcamy też do pogłębionej modlitwy osobistej, wspólnego rozważania Słowa Bożego w gronie rodziny oraz modlitwy różańcowej.

Podajemy przykładową modlitwę podczas przyjęcia KOMUNII DUCHOWEJ:
U Twych stóp o mój Jezu, kłaniam się i ofiarowuję Ci moje skruszone serce, uniżone w swojej nicości i Twojej świętej obecności. Adoruję Cię w sakramencie Twej miłości, pragnę przyjąć Ciebie w tym ubogim przybytku, którym jest moje serce. Czekając na radość z sakramentalnej komunii, pragnę przyjąć Cię duchowo. Niech Twoja miłość rozpali całe moje istnienie w życiu i śmierci. Wierzę w Ciebie, ufam Tobie, kocham Ciebie. Niech się tak stanie Amen.

6. Spowiedź Święta: przed, w trakcie lub po Mszach Świętych. Przypominamy, że osoby, które uczestniczą duchowo w Eucharystii poprzez środki masowego przekazu (radio, telewizja czy internet) mogą przystąpić do Komunii Św. w kościele, w niedziele i dni powszednie przed każdą Mszą Św.

7. W najbliższą niedzielę o godzinie 10 Msza Św. w intencji solenizantów miesiąca kwietnia.

8. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki.

9. Przypominamy, że kościół jest otwarty dla modlących się przez cały dzień. Zachęcamy do odbioru prasy katolickiej.

10. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa.

11. Dziękujemy wszystkim parafianom za wpłaty pieniężne, które są dokonywane w miejsce tacy niedzielnej na konto parafialne. Dziękujemy za wyraz troski o bieżące utrzymanie naszej świątyni. Składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

     Drodzy Parafianie!
Prosimy o wyrozumiałość, odpowiedzialność i stosowanie się do wszelkich zaleceń i zarządzeń ze względu na bezpieczeństwo nas wszystkich. Jest to dla nas wszystkich trudny czas, ale wykorzystajmy go na pogłębienie więzi rodzinnych, naszej osobistej modlitwy i więzi z Bogiem. Zachęcamy do gorliwej modlitwy w domach, podjęcia postów i wyrzeczeń w intencji ustania pandemii. Potrzeba nam, w tym czasie, upaść na kolana i żarliwie błagać Boga o Jego miłosierdzie. Jako Wasi Duszpasterze nie zostawiamy Was samych, jesteśmy do Waszej dyspozycji, modlimy się za Was, a Was prosimy o modlitwę za nas.

     Z głębi serca wszystkim Wam błogosławimy!

Redakcja Ks. Proboszcz

Drukuj