Ogłoszenia na niedzielę - 29 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia na Święto Świętej Rodziny - 29 grudnia 2019 roku
 
1. Dzisiaj w pierwszą Niedzielę po Narodzeniu Pańskim obchodzimy święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto patronalne małżonków i rodzin chrześcijańskich.
Na Mszy św. o godz. 10.00 małżonkowie odnowią swoje ślubne przyrzeczenia.

2. We wtorek ostatni dzień roku cywilnego. Msza św. i nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz. 18.00. Wiernym, którzy w kościele lub kaplicy pobożnie będą uczestniczyć w uroczystym śpiewie albo recytacji hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy, dla podziękowania za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego roku udziela się w tym dniu odpustu zupełnego.

3. W środę, w pierwszym dniu Nowego Roku, obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to dzień modlitwy o pokój na całym świecie. Porządek mszy jak w każdą niedzielę.

4. W tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Spowiedź w piątek rano przed mszą świętą oraz od g. 17.15. O g. 18.00 msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Chorych z komunią świętą będziemy odwiedzać po g. 9.00.

5. W Sobotę o g. 18.00 msza o Niepokalanym Sercu Maryi w intencji ofiarodawców i o błogosławieństwo w pracach przy kościele. Po mszy adoracja do g. 20.00. Jednocześnie pragniemy poinformować, że tą mszą świętą chcemy zapoczątkować cykl nauk wyjaśniających znaczenie nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7. Dziękujemy parafianom i przybyłym gościom za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

8. Najbliższe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 12 stycznia.

9. Dziękujemy parafianom, których odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu za miłe przyjęcie i złożone ofiary. W najbliższym czasie pragniemy odwiedzić następujących parafian:
 *Pn 30.12—ul. Patriotów (numery parzyste)
 *Cz 02.01—ul. Patriotów (numery nieparzyste), Tuberozy
 *Sb 04.01—ul. Popiołów
Przypominamy, że w tygodniu rozpoczynamy kolędę o g. 16.00, w sobotę natomiast o g. 10.00.

redakcja Ks. Arkadiusz

Drukuj