Ogłoszenia na niedzielę - 22 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu - 22 grudnia 2019 roku

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Ośrodek Dom Samotnych Matek z ul. Skierdowskiej, który możemy wesprzeć naszymi ofiarami poprzez zakup różnych rękodzieł. Po mszach świętych ministranci rozprowadzają sianko. Zebrane przy tej okazji ofiary zasilą fundusz ministrancki.

2. Jeszcze jutro i we wtorek zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty o godz. 6.45, które poprzedzone są śpiewem godzinek o g. 6.20. Wszystkim, którzy się włączyli w adwentowe czuwanie oraz tym, którzy przygotowywali poczęstunek dla dzieci z serca dziękujemy.

3. We wtorek podczas ostatniej mszy roratniej ogłosimy zwycięzców konkursu na szopkę bożonarodzeniową.

4.  We wtorek Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją zachowujemy postny charakter tego dnia i wieczerzy wigilijnej. Nie będzie mszy o g. 18:00. Uroczysta Msza św. w Świętą Noc Narodzenia Pańskiego, czyli Pasterka o g. 24.00. Taca z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, a ofiary złożone na tacę w drugi dzień świąt będą przeznaczone na budowę świątyń w naszej Diecezji.

5. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tj. w środę i czwartek porządek mszy jak w każdą niedzielę.

6. Dziękujemy Radzie Osiedla i wspólnotom parafialnym za zorganizowanie w miniony piątek spotkania wigilijnego dla rodzin wielodzietnych i osób samotnych. Dziękujemy również tym, którzy przygotowali paczki świąteczne dla potrzebujących oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przynosili produkty na te paczki.

7. Kolejna próba do jasełek odbędzie się w poniedziałek o g.19.00 w salce przy zakrystii.

8. W zakrystii możemy zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny. W sklepiku dostępne są także świece Caritasu.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. Dziękujemy parafianom i przybyłym gościom za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

11. W przyszłą niedzielę na mszy o g. 10.00 będziemy modlić się za solenizantów miesiąca grudnia. Podczas tej mszy z racji święta Świętej Rodziny z Nazaretu zostaną odnowione także przyrzeczenia małżeńskie.

12. Po świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tygodniu kolęda rozpoczyna się o g. 16.00, w sobotę o g. 10.00. porządek kolędy w najbliższym czasie:
 *Pt 27.12-ul. Dusznicka, Bystrzycka, Sarny, Arniki, Drozdowa
 *Sb 28.12-ul. Zabrzańska, Radłowa, Średnia, Sztygarów, Truskolaska

redakcja Ks. Arkadiusz

Drukuj