Ogłoszenia na niedzielę - 08 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu - 08 grudnia 2019 roku

1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ku czci MB Niepokalanej w związku z tzw. Godziną Świętą o g.15.00. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

2. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Mieczysława Nowaka—wykładowcę teologii moralnej, który będzie głosił nam słowo podczas rekolekcji. Zapraszamy do udziału we mszach świętych z nauką rekolekcyjną od poniedziałku do środy o g. 6.45, 9.00, 18.00 i 20.00. Podczas każdej mszy będzie można skorzystać z sakr. Pokuty.

3. Zapraszamy na roraty, codziennie od poniedziałku do soboty o g. 6.45, które poprzedzone są śpiewem godzinek o g. 6.20. Po mszy świętej zapraszamy na wspólne śniadanie.

4. We wtorek na mszy świętej o g. 18.00 będziemy modlić się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznicowych.

5. W środę od g. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź. O g. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W sobotę o g. 18.00 msza święta i nabożeństwo ku czci św. Charbela z namaszczeniem olejem.

7. Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie na szopkę bożonarodzeniową. Pracę można wykonać dowolną metodą (rysunek, wyklejanka, model przestrzenny). Prace prosimy przynosić do zakrystii do niedzieli 15 grudnia.

8. Jak co roku zapraszamy na wspólny wyjazd do naszego seminarium duchownego. W tym roku klerycy III roku wystawiają sztukę pt. „Scrooge—opowieść wigilijna” na motywach powieści Charlesa Dickensa. Wyjazd w niedzielę 15 grudnia ok. g.17.00, koszt ok. 15zł. Chętni mogą zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii.

9. W tygodniu dostępne są jeszcze wolne intencje mszy świętych.

10. W zakrystii możemy zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny. W sklepiku dostępne są także świece Caritasu.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

12. Dziękujemy parafianom i przybyłym gościom za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

13. W przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzać sianko. Ofiary złożone przy tej okazji zasilą fundusz ministrancki.

redakcja Ks. Arkadiusz