Ogłoszenia na niedzielę - 01 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu - 01 grudnia 2019 roku

1. Rozpoczęliśmy Adwent, czas oczekiwania na narodzenie i powtórne przyjście Zbawiciela. Po mszy o g. 13.00 wystawienie Najświętszego sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiące oraz spotkanie członków Żywego Różańca. Dzisiaj harcerze zbierają w kruchcie kościoła dary dla potrzebujących rodaków na wschodzie.

2. Zapraszamy na roraty, codziennie od poniedziałku do soboty o g. 6.45, które poprzedzone będą śpiewem godzinek o g. 6.20. Po mszy świętej zapraszamy wszystkich na wspólne śniadanie.

3. W środę od g. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź. O g. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Chorych z komunią świętą odwiedzimy w piątek w godzinach przedpołudniowych. Wieczorem msza ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa i adoracja do g. 20.00. W sobotę na mszy o g. 6.45 będziemy modlić się w intencji chorych naszej parafii. Wieczorem msza o Niepokalanym Sercu NMP w int. Ofiarodawców, z prośbą o błogosławieństwo w pracach przy kościele oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 20.00.

5. Wszystkich, którzy zgłosili się do wzięcia udziału w jasełkach, zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w środę po mszy świętej wieczornej o g. 19.00.

6. Zapraszamy dzieci do konkursu na szopkę bożonarodzeniową. Pracę można wykonać dowolną metodą (rysunek, wyklejanka, model przestrzenny). Prace prosimy przynosić do zakrystii do niedzieli 15 grudnia.

7. Jak co roku zapraszamy na wspólny wyjazd do naszego seminarium duchownego. W tym roku klerycy III roku wystawiają sztukę pt. „Scrooge—opowieść wigilijna” na motywach powieści Charlesa Dickensa. Wyjazd w niedzielę 15 grudnia w godzinach popołudniowych. Chętni mogą zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Dziękujemy parafianom i przybyłym gościom za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ponieważ tzw. Godzina Łaski wypada w czasie mszy świętej zapraszamy na wspólną modlitwę o g. 15.00. Po mszy o g.11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na pomoc materialną dla Kościoła na wschodzie.

11. Również w przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje, które poprowadzi ks. Mieczysław Nowak—profesor teologii moralnej w seminarium duchownym. W niedziele porządek mszy pozostaje bez zmiany. Porządek mszy w pozostałe dni rekolekcji: 6.45—roraty z nauką dla dzieci, 9.00, 18.00 i 20.00—msza święta z nauką dla dorosłych.

redakcja Ks. Arkadiusz

Drukuj