Ogłoszenia na niedzielę - 27 października 2019 r.

Ogłoszenia na XXX Niedzielę Zwykłą - 27 października 2019 roku

1. Przeżywamy XXX Niedzielę Zwykłą. Po mszach zbieramy ofiary do puszek na misje.

2. Kończy się miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Wszystkie dzieci zapraszamy na wspólny różaniec w poniedziałek i środę o godz. 17.15. Dorosłych zapraszamy dzisiaj o g.17.30, a w tygodniu po wieczornej Mszy św.

3. W poniedziałek obchodzimy święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4. W środę od g. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O g. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W Piątek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele o g. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Z racji uroczystości tego dnia można spożywać pokarmy mięsne. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca, zachęcamy do spowiedzi podczas mszy świętych. Chorych z komunią świętą odwiedzimy w piątek 8.11.

6. W sobotę obchodzimy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. O g. 7.00 w intencji chorych, 10.00 i 18.00 w intencji ofiarodawców i o Boże błogosławieństwo w pracach przy kościele.

7. W dniach 1 i 2 listopada zapraszamy po wieczornej mszy świętej na modlitwę w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Po nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 20.00 z racji pierwszego piątku i soboty miesiąca.

8. Przypominamy, że udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w poszczególne dni od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się (choćby tylko w myśli) za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

9. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki jednorazowe (czytane 1 i 2 listopada), roczne (odczytywane w każdą niedzielę przed mszą o godz. 13.00) i rocznicowe (Msza św. w II wtorek miesiąca).

10. W listopadzie rusza w naszej parafii kurs gry na gitarze dla dzieci i młodzieży. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 6.11 o g. 19:20. Warunkiem uczestnictwa w kursie jest posiadanie własnej gitary.

11. Z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Wystarczy wykonać pracę (dowolną techniką) swojego świętego patrona. Prace można przynosić do końca października. Zwycięzców ogłosimy w późniejszym terminie.

12. Już dzisiaj zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych, który odbędzie się w naszym kościele 9.11 o g. 19.00.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

14. W przyszłą niedzielę na mszy o g. 13.00 będziemy modlić się w intencji Kół Różańcowych. Po mszy spotkanie członków Żywego Różańca.

redakcja Ks. Arkadiusz