Ogłoszenia na niedzielę - 20 października 2019 r.

Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zwykłą - 20 października 2019 roku

1. Przeżywamy XXIX Niedzielę Zwykłą, będącą jednocześnie Światowym Dniem Misyjnym. Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na utrzymanie Domu św. Faustyny w Ostrówku. Po mszy świętej można zaopatrzyć się u ministrantów w koncentraty owocowe wspierając tym samym fundusz ministrancki.

2. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy dzisiaj na wieczorną mszę świętą, a następnie na spotkanie w salce przy zakrystii.

3. Trwa miesiąc październik. Wszystkie dzieci zapraszamy do modlitwy różańcowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15. Dorosłych zapraszamy w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 17.30.

4. W poniedziałek po wieczornej modlitwie różańcowej zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne.

5. We wtorek będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

6. W środę od g. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O g. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W listopadzie rusza w naszej parafii kurs gry na gitarze dla dzieci i młodzieży. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 6.11 o g. 19:20. Warunkiem uczestnictwa w kursie jest posiadanie własnej gitary.

8. Z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Wystarczy wykonać pracę (dowolną techniką) swojego świętego patrona. Prace można przynosić do końca października. Zwycięzców ogłosimy w późniejszym terminie.

9. Jeszcze tylko dzisiaj można zgłosić się na prenumeratę czasopisma Oremus zawierającego zestaw czytań mszalnych na każdy dzień, proszone są o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Od dnia dzisiejszego przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii wypominki jednorazowe (czytane 1 i 2 listopada), roczne (odczytywane w każdą niedzielę przed mszą o godz. 13.00) i rocznicowe (Msza św. w II wtorek miesiąca).

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

12. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na działalność misyjną Kościoła.

redakcja Ks. Arkadiusz