Ogłoszenia na niedzielę - 29 września 2019 r.

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą - 29 września 2019 roku

1. Przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj wspominamy rocznicę poświęcenia bazyliki katedralnej w Warszawie-Pradze. Obchodzimy także Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszych dożynek parafialnych. Przede wszystkim dziękujemy wszystkim organizatorom, którzy przygotowali liczne atrakcje, jak również paniom organizującym stół biesiadny i każdemu, kto dołożył swoją najmniejszą cegiełkę do tego przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w tym wydarzeniu oraz za złożone ofiary,

3. Rozpoczyna się miesiąc październik - miesiąc Różańca. Od wtorku zapraszamy do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci będą odprawiane w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15. Dzieci otrzymają planszę, na którą będą mogły naklejać obrazki rozdawane podczas nabożeństw. Dorosłych zapraszamy na modlitwę różańcową w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 17.30. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy wspólnoty parafialne do prowadzenia modlitwy różańcowej.

4. Osoby zainteresowane przedłużeniem lub rozpoczęciem prenumeraty czasopisma Oremus zawierającego zestaw czytań mszalnych na każdy dzień, proszone są o zgłaszanie się po mszy świętej do zakrystii lub do kancelarii.

5. W dniach 22-24 listopada nasza parafia po raz kolejny organizować będzie rekolekcje z Misjonarzami Miłosierdzia - o. Jamesem Manjackalem. Rekolekcje odbędą się w Falenicy w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Poezji 5. Zapraszamy na spotkanie wolontariuszy - osoby chcące pomóc przy organizacji rekolekcji. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 5 października po mszy św. wieczornej.

6. Schola dziecięca wznawia swoją działalność. Wszystkie dzieci zainteresowane śpiewem podczas mszy świętej o g. 11.30 zapraszamy na próbę, która odbędzie się w przyszłą niedzielę w domu parafialnym o g. 10.00.

7. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przed mszą od g. 17.00 możliwość spowiedzi.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z komunią świętą. Spowiedź rano przed mszą świętą oraz po południu od g. 17.15. Po mszy świętej adoracja Najśw. Sakramentu do g. 20.00.  W sobotę o godz. 7.00 Msza św. w. w int. chorych. O godz. 18.00 Msza św. w int. ofiarodawców i o Boże błogosławieństwo w pracach przy kościele oraz adoracja do g. 20.00.

9. W tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
   W pon. Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
   We wt. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus
   W śr. Świętych Aniołów Stróżów
   W cz. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
   W pt. Św. Franciszka z Asyżu
   W sb. Św. Faustyny Kowalskiej

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

11. Dziękujemy parafianom i przybyłym gościom za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

redakcja Ks. Arkadiusz

Drukuj